Besip chystá do televizí či rádií preventivní kampaň zaměřenou na rychlost

Besip chystá spuštění kampaně s názvem 13 minut, v níž chce upozorňovat na nepřiměřenou rychlost jízdy a její možné důsledky. Půjde o hlavní preventivní kampaň pro letošní rok. Klíčovým nástrojem kampaně budou televizní a on-line preventivní spoty za přibližně 18 milionů korun.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, který v pondělí projedná vláda. Nepřiměřená rychlost patří k nejčastějším příčinám tragických automobilových nehod v Česku.

Kampaň, na níž Besip spolupracoval s policií a pojišťovnami, bude po dobu pěti měsíců v televizích, radiích a na online platformách, včetně zapojení influencerů a expertů. Uvedený bude také celovečerní dokumentární film na toto téma. Spoty budou vysílat stanice České televize, FTV Prima a TV O2. Podle analýzy by alespoň jednou spot mělo shlédnout asi 80 až 85 procent populace ve věkové skupině 16-69 let, třikrát pak spot podle analýzy uvidí zhruba 65 procent a desetkrát asi 30 procent cílové skupiny. Vysílání spotů bude mít přestávku během letních prázdnin, kdy je tradičně nižší sledovanost.

Při nehodách, které byly způsobené nepřiměřenou rychlostí, vloni zemřelo 179 lidí. To představuje 42,9 procenta všech usmrcených při dopravních nehodách, které zavinili řidiči aut. Nepřizpůsobení rychlosti patří podle statistik Besipu dlouhodobě mezi nejčastější příčinu nehod s úmrtím a těžkým zraněním.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha zavede parkovací podzóny pro řemeslníky

16.06.2021 15:18 Pražané si v parkovném budou moci přidat 120 hodin pro parkování řemeslníků, kteří k nim jedou. Za…

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama