Karel Gott (†80) POHŘEB: České dráhy posílí vlaky + SEZNAM SPOJŮ

V souvislosti s pietními akcemi k uctění památky mistra Karla Gotta ve dnech 11. a 12. října České dráhy v předstihu vytipovaly dálkové spoje, u kterých na základě údajů z rezervačního systému očekávají zvýšený zájem cestujících.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Karel Gott (+80) POHŘEB: České dráhy posílí vlaky k uctění památky Mistra
doporučujeme

V tuto chvíli jde o zhruba třicet spojů na hlavních dálkových relacích, a to jak v ranních a dopoledních hodinách ve směru do Prahy, tak v odpoledních a podvečerních časech v opačném směru. České dráhy do těchto vlaků zařadí posilové vozy a zvýší tak jejich kapacitu o více než 2 tisíce míst k sezení. Dopravce zároveň v pátek a sobotu přichystá v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy k operativnímu posílení souprav.

Spoje budou posílené zejména v pátek 11. října na těchto trasách:

Žilina – Bohumín – Praha a zpět,

Vsetín – Praha a zpět,

Olomouc – Praha-Smíchov a zpět,

Staré Město u Uherského Hradiště / Veselí nad Moravou – Praha a zpět,

Cheb – Plzeň – Praha a zpět,

České Budějovice – Praha a zpět.

Díky desítkám posilových vozů v těchto vlacích nabídnou České dráhy o zhruba 2 tisíce míst k sezení více než obvykle. České dráhy i nadále pečlivě sledují zájem o rezervace a v případě, že v předstihu zjistí zvýšený zájem o další spoje, jsou připravené tyto vlaky posílit ještě o další místa navíc. Dopravce zároveň přichystá v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy, kterými bude operativně posilovat spoje podle poptávky během pátečního a sobotního provozu. Cestujícím přesto doporučujeme, aby si v předstihu zajistili místenky, díky kterým budou mít garantované místo. Vzhledem k tomu, že ve většině vlaků Českých drah nejsou rezervace povinné, dopravce získá lepší přehled o zájmu cestujících a bude moci posílit nejvytíženější spoje.

Na základě dat z rezervačního systému je také patrný zvýšený zájem o cestování vlaky railjet mezi Brnem a Prahou. Protože tyto vlaky není z technologických důvodů možné posílit, cestujícím bez rezervací do vlaků railjet doporučujeme využít další spoje na této trase, zejména rychlíkovou linku R 19 Brno – Česká Třebová – Praha a R 9 Brno – Havlíčkův Brod – Praha.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paličatý beran zastavil vlak u Šternberka, nakonec potrkal majitele

18.10.2019 10:38 Paličatý beran na útěku zastavil u Šternberka na Olomoucku vlak. Zvíře stálo na kolejích a nechtělo…

Potíže na D1. Dopravu komplikuje srážka cisterny s kamionem

18.10.2019 10:29 Aktualizováno Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes od rána zhruba na čtyři hodiny uzavřela…

Náklaďák s býky se převrátil u Moravského Krumlova, deset zvířat uhynulo

17.10.2019 18:06 Na silnici u Moravského Krumlova se po poledni převrátil nákladní vůz převážející 68 býků. Devět z…

Předjíždění dopadlo tragicky: Auto se rozlomilo o strom, dva mrtví

17.10.2019 15:43 Aktualizováno U Zlonína nedaleko Prahy se ve středu pozdě večer srazila dvě osobní auta. Čelní náraz si vyžádal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama