Řidiče z tragické nehody u Bučovic testují na koronavirus, měl teplotu

Řidiče z noční nehody u Bučovic na Vyškovsku, při které zemřeli dva lidé, testují na koronavirus. Měl teplotu. Zasahující hasiči ani záchranáři v karanténě zatím nejsou, řekli ČTK mluvčí hasičů a záchranářů. Při nehodě dodávky a osobního auta dva lidé zemřeli a tři se vážně zranili. Testovaný řidič dodávky utrpěl lehké zranění. Silnice mezi Bučovicemi a Slavkovem byla asi devět hodin obousměrně uzavřená.

Záchranná služba, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na testování řidiče na koronavirus upozornil server iDnes.cz. Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška uvedl, že o tom, že má řidič dodávky přijíždějící ze zahraničí teplotu, se zasahující hasiči dozvěděli až během zásahu.

"Nejeli jsme tam s tou informací. Místo zásahu jsme pak dezinfikovali, stejně jako použitou techniku a zasahující. Jim skončila směna, nemuseli pokračovat, čekají na výsledky vyšetření dotyčného," řekl ČTK Mikoška.

Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová řekla, že když se o pacienta záchranáři na místě starali, nezaznamenali žádné potíže nasvědčující respiračnímu onemocnění. "Pacienta jsme ošetřili a s lehkým poraněním jsme ho transportovali do vyškovské nemocnice. Máme informaci, že potom došlo k nějakým projevům, které se staly indikací pro odběr, čekáme na jeho výsledek," řekla Bothová.

Nehoda se stala okolo 0:30. "Řidič Fiatu Ducato, který jel od Slavkova na Bučovice, přejel ze zatím nezjištěných příčin u obce Marefy do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím automobilem Mazda," popsala policejní mluvčí Alice Musilová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Alarmující zjištění: Kolik mostů na silnicích nižších tříd je v havarijním…

24.09.2020 11:51 Aktualizováno V České republice se od roku 2004 téměř zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na…

České dráhy nemusí vracet státu 7 miliard, potvrdil soud

23.09.2020 18:46 České dráhy nemusejí vracet státu víc než sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod…

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 17:02 Aktualizováno Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes tři…

Dopravci zatím spoje do Německa neomezí, počkají na vývoj zájmu

22.09.2020 13:04 Vlaky a autobusy budou jezdit z Česka do Německa zatím bez omezení. Dopravci chtějí počkat na vývoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama