Středočeský kraj by měl podle STAN odškodnit cestující s kupony

Středočeský kraj by měl podle opozičního hnutí STAN odškodnit cestující ve veřejné dopravě s dlouhodobou předplatní jízdenkou, kteří ji během nouzového stavu kvůli omezení pohybu obyvatel nemohli plně využít. Roční kupony by měly být prodlouženy o 30 dnů, čtvrtletní alespoň o týden, uvedlo dnes hnutí v tiskové zprávě. Reakci vedení kraje ČTK zjišťuje.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Starostové a nezávislí (STAN)
doporučujeme

Zástupci STAN poukázali na to, že nepravidelní či náhodní cestující měli ve Středočeském kraji několik týdnů veřejnou dopravu v podstatě zdarma, protože se kvůli ochraně řidičů před koronavirem přestalo vybírat jízdné v hotovosti a elektronické jízdné není zatím příliš rozšířeno. Oproti tomu pravidelní cestující, kteří měli již zaplacenou předplatní jízdenku, ji kvůli omezení pohybu osob často nemohli ani využít. Podle STAN by tato diskriminace měla být odstraněna prodloužením kuponů. Do budoucna by mělo navíc fungovat systémové přerušení platnosti jízdenek celorepublikově.

"Evropské integrované dopravní systémy nabízejí od začátku krize přerušení platnosti předplatných kupónů nebo různé typy náhrad. To u nás není technicky možné, takže nabízíme podle inspirace ze Švýcarska nejjednodušší cestu - jednorázově prodloužit platnost vybraných předplatních kuponů," uvedla poslankyně a krajská zastupitelka Věra Kovářová.

Švýcarská konfederace podle ní prodlužuje roční jízdenky na celostátní integrovaný dopravní systém o 15 dní a pro vlastníky měsíčních kuponů chystá slevu 15 procent pro nákup nové jízdenky. "Ve Středočeském kraji by nové roční kupony mohly být prodlouženy například o 30 dnů, čtvrtletní alespoň o týden. Chceme tak poděkovat naším nejvěrnějším klientům-cestujícím, díky kterým integrovaná doprava tak dobře funguje,“ dodala Kovářová. Podle předsedy středočeské organizace STAN Věslava Michalika se tím mohlo předejít odlivu pravidelných cestujících z veřejné dopravy, a tudíž i odlivu tržeb.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ryanair by mohl nahradit linky Smartwings, uvedl irský dopravce

27.05.2020 16:35 Irská letecká společnost Ryanair by v případě krachu tuzemského Smartwings mohla nahradit jejich…

Řidič na D46 omylem šlápl na plyn, najel do čerpací stanice

27.05.2020 12:50 Až v útrobách čerpací stanice skončila jízda pětačtyřicetiletého řidiče na D46 u Prostějova. Řidič…

Soud musí znovu projednat žalobu proti vyvlastnění pozemků na D3

26.05.2020 15:30 Krajský soud v Českých Budějovicích musí znovu projednat žalobu Jiřího Zevla, který se její pomocí…

Řidič kamionu převážel přes 356 000 cigaret, zajistili je celníci

26.05.2020 11:20 Řidič kamionu s bulharskou poznávací značkou převážel přes 356.000 nekolkovaných cigaret ve zhruba…

Související:

Právě se děje

Další zprávy