Vildumetzová skončí na postu hejtmanky. Oznámila, že je těhotná

Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (46) se na sociální sítí Facebook pochlubila radostnou novinkou. Zároveň oznámila, že nejpozději do konce roku předá funkci hejtmanky Karlovarského kraje. Poslankyní hnutí ANO ale zůstane i nadále.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jana Vildumetzová
doporučujeme

Důvodem jejího odchodu je, že s manželem Janem Mračkem čekají dítě. Hejtmanka oznámila příjemnou správu na Facebooku.

„Tak je to tady. Radostná zpráva. Náš osobní život se změní. Doktoři nám potvrdili, že čekáme miminko a že je vše na dobré cestě. Jsme strašně moc šťastní. Jedna kapitola našeho života začne, jiná zase skončí. Rozhodla jsem se, že nejpozději do konce roku předám funkci hejtmanky. V čele našeho kraje musí stát někdo, kdo se mu může věnovat 24 hodin denně. Moc děkuji všem za dosavadní spolupráci i podporu," oznámila. 

Vildumetzová od prosince 2014 do listopadu 2016 zastávala funkci náměstkyně ministra vnitra ČR, od října 2017 působila jako poslankyně, od roku 2016 je zastupitelka a hejtmanka Karlovarského kraje, od roku 2016 také předsedkyně Asociace krajů ČR.

Další hejtmankou, která ve funkci otěhotněla, je Jaroslava Pokorná Jermanová (48). Politička ale narozdíl od Vildumetzové sdělila, že ve funkci hejtmanky Středočeského kraje chce zůstat. Do práce se vrátila už po šestinedělí. 

Vildumetzová se vedení kraje chtěla vzdát už loni v únoru. Volby v roce 2017 ji totiž vynesly do Sněmovny a širší vedení ANO tehdy své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, vyzvalo, aby si vybrali jednu z funkcí. Později si to rozmyslela, hlavně proto, že byla 11 hlasy zvolena předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, což označila za pozici významnou a prestižní.

Nového hejtmana Karlovarského kraje budou zastupitelé podle informací Deniku.cz volit na mimořádném zastupitelstvu 11. listopadu. Hejtmanem by se mohl stát buď krajský náměstek Petr Kubis (ANO), není ale vyloučena ani nominace krajského náměstka Martina Hurajčíka (ANO), píše server.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Páleník stáhl žalobu na NBÚ kvůli odebrání prověrky, soud měl začít dnes

14.10.2019 12:27 Bývalý zpravodajec Ondrej Páleník vzal zpět svou žalobu na Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), ve…

Triumf polské vládní strany? Nejvíc jásá Okamura, Rakušan mluví o…

14.10.2019 12:08 Vítězství národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) v polských parlamentních volbách…

Výroky Zemana o Peroutkovi? Stát se nemusí omlouvat, rozhodl soud

14.10.2019 11:56 Aktualizováno Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za…

Hrad válčí s Láskou: Proč policie kauzu odložila? Prezidentská kancelář…

14.10.2019 11:00 Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama