Vildumetzová skončí na postu hejtmanky. Oznámila, že je těhotná

Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (46) se na sociální sítí Facebook pochlubila radostnou novinkou. Zároveň oznámila, že nejpozději do konce roku předá funkci hejtmanky Karlovarského kraje. Poslankyní hnutí ANO ale zůstane i nadále.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jana Vildumetzová
doporučujeme

Důvodem jejího odchodu je, že s manželem Janem Mračkem čekají dítě. Hejtmanka oznámila příjemnou správu na Facebooku.

„Tak je to tady. Radostná zpráva. Náš osobní život se změní. Doktoři nám potvrdili, že čekáme miminko a že je vše na dobré cestě. Jsme strašně moc šťastní. Jedna kapitola našeho života začne, jiná zase skončí. Rozhodla jsem se, že nejpozději do konce roku předám funkci hejtmanky. V čele našeho kraje musí stát někdo, kdo se mu může věnovat 24 hodin denně. Moc děkuji všem za dosavadní spolupráci i podporu," oznámila. 

Vildumetzová od prosince 2014 do listopadu 2016 zastávala funkci náměstkyně ministra vnitra ČR, od října 2017 působila jako poslankyně, od roku 2016 je zastupitelka a hejtmanka Karlovarského kraje, od roku 2016 také předsedkyně Asociace krajů ČR.

Další hejtmankou, která ve funkci otěhotněla, je Jaroslava Pokorná Jermanová (48). Politička ale narozdíl od Vildumetzové sdělila, že ve funkci hejtmanky Středočeského kraje chce zůstat. Do práce se vrátila už po šestinedělí. 

Vildumetzová se vedení kraje chtěla vzdát už loni v únoru. Volby v roce 2017 ji totiž vynesly do Sněmovny a širší vedení ANO tehdy své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, vyzvalo, aby si vybrali jednu z funkcí. Později si to rozmyslela, hlavně proto, že byla 11 hlasy zvolena předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, což označila za pozici významnou a prestižní.

Nového hejtmana Karlovarského kraje budou zastupitelé podle informací Deniku.cz volit na mimořádném zastupitelstvu 11. listopadu. Hejtmanem by se mohl stát buď krajský náměstek Petr Kubis (ANO), není ale vyloučena ani nominace krajského náměstka Martina Hurajčíka (ANO), píše server.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový koronavirus děsí Česko. Na letišti Praha jsou zdravotníci, lékaři v…

26.01.2020 12:49 V souvislosti se šířením koronaviru se už nyní kontroluje, zda někdo z cestujících do České…

Sídlo NÚKIB by mělo být dokončeno v roce 2024, bude stát téměř miliardu

26.01.2020 11:07 Sídlo Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v Brně za téměř miliardu…

OBRAZEM: Lidovci si na sjezdu zvolili nové vedení

25.01.2020 22:35 KDU-ČSL si na dnešním mimořádnem sjezdu zvolila nové vedení. Předsedou strany se stal jednoznačně…

Zelení si zvolili nové vedení. Poprvé mají v čele předsednické duo

25.01.2020 19:28 Aktualizováno Strana zelených si dnes na sjezdu v Ústí nad Labem zvolila poprvé dvojici spolupředsedů - muže a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama