Jermanová: Záchranářka Brožová je oběť dění v zákulisí. Ta to odmítá

Záchranářka Veronika Brožová, která upozornila na nedostatek ochranných pomůcek na svém stanovišti ve Zdibech, je podle středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) obětí dění v zákulisí. Stává se součástí zákulisních půtek, možná i politických, uvedla hejtmanka v dnešním prohlášení. Brožová s vyjádřením hejtmanky nesouhlasí. ČTK řekla, že se do politických aktivit se nikdy nenechala zatáhnout.

Jaroslava Jermanová
doporučujeme

Záchranářka 17. března v otevřeném dopise hejtmance napsala, že na jejím stanovišti byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní. Kraj to odmítá a v souvislosti s článkem v listu Náš region, který informace Brožové zveřejnil, podal trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.

Není jasné, zda oznámení míří na Brožovou nebo jen na Náš region. Brožová to také neví a ČTK řekla, že ji policie nekontaktovala. "Oficiálně o tom nic nevím. Vím to jen přeneseně z médií, informují mě o tom různí reportéři, redaktoři, ale oficiálně od Policie České republiky nic nevím," uvedla.

Hejtmanka dnes řekla, že osobně nemá nic proti Brožové. "Je mi líto, že ona se stává součástí jakýchsi půtek v zákulisí, možná politických půtek," uvedla v prohlášení, po kterém nepřipustila dotazy novinářů.

Brožová tak situaci nevidí. "Já se necítím být obětí politických půtek. To, že to má nějaký politický dopad, je zřejmě tím, že je před volbami a samozřejmě určité dané strany se snaží toho třeba nějakým způsobem využít. Ale to není moje iniciativa a já se do žádných politických aktivit nikdy nenechala zatáhnout, ani nikdy zatáhnout nenechám," řekla dnes Brožová ČTK. Zdůraznila, že není členkou politické strany. "Politiku řeším jen v období voleb, kdy jdu jako běžný civilista s obálkou k urně," dodala.

Pokorná Jermanová se zmínila o petici Pirátské strany na podporu Brožové, v níž zároveň vyzvala hejtmanku, aby nezneužívala trestní řád k šikaně svých zaměstnanců. "Pokud za mnou přijdou, já tu petici ráda podepíšu. Protože je to tak, že ona je obětí toho, co se děje v zákulisí. Já si vážím práce její, celé záchranné služby, všech lékařů, všech sestřiček," řekla Pokorná Jermanová.

Prohlásila nemá ve zvyku řešit problémy podáváním trestních oznámení a rozhodně ne na člověka, který řekl svůj názor, i když "ne úplně šťastným způsobem". Podle ní jde o její první trestní oznámení. Opozice to zpochybnila. Připomněla trestní oznámení na zastupitele za ODS Michaela Pánka, hejtmančin manžel v minulosti také podal trestní oznámení na novináře serveru seznam.cz kvůli údajnému stalkingu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šíření nenávisti podporují i xenofobní skupiny, dominuje Okamurova SPD,…

04.07.2020 12:59 Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je…

Stát možná uleví hendikepovaným. Chce zjednodušit výměnu průkazů

04.07.2020 10:59 Postup pravidelné výměny průkazu osoby se zdravotním postižením by se mohl v některých případech…

Česko pošle na oddlužení Somálska téměř milion eur

04.07.2020 10:48 Česko se zapojí do iniciativy Mezinárodního měnového fondu (MMF) na oddlužení Somálska. Přispět by…

Několik Čechů a firem chce po vnitru kompenzace za opatření. Požadují…

04.07.2020 09:55 Ministerstvo vnitra dostalo do konce minulého týdne 40 žádostí o kompenzaci ztrát vzniklých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy