Krása spustil kampaň do Senátu s harmonikářem a Klausem, ten kritizoval "uplácení voličů"

S harmonikářem a koláči dnes oficiálně zahájil kampaň za zvolení do Senátu v Praze 9 předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása (za Trikolóru). Někdejšího poslance ODS přišly podpořit dvě desítky příznivců včetně nynějšího poslance a předsedy opozičního hnutí Trikolóra Václava Klause (dříve ODS).

Prezident Miloš Zeman s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou
doporučujeme

Krása je podle Klause jedním z příkladů, že hnutí není "banda národoveckých pomatených strýců", ale že jej reprezentují lidé důstojní seriózní a vzdělaní. Krása slíbil v Senátu hájit všechna usnesení a doporučení Trikolóry. Konkrétně uvedl například podporu rodin nebo suverenitu ČR, aby český stát nebyl "slouhou některých mocností".

"Občané už vidí nebo brzo uvidí, že selhává vláda a selhává i opozice. Nefunguje ani program Babiš, ani program Antibabiš. Začínají dramaticky růst životní náklady, začíná se propouštět, sledujeme rozvrat školství," řekl Klaus. Nezaměstnanost se v červnu zvýšila podle Úřadu práce ČR na 3,7 procenta, spotřebitelské ceny na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta.

Klaus také podotkl, že lidí, kteří živí republiku, je čím dál méně. "Bohatství vzniká z práce, ne z dotací, dávek a uplácení voličských skupin," uvedl. Vláda se mimo jiné rozhodla vyplatit letos důchodcům jednorázový příspěvek 5000 korun, což bude stát celkem 15 miliard korun.

Praze 9 chce Krása pomoci například zasazováním se o zlepšení dopravy kvůli řidičům ze středních Čech, o zachování sportoviště SK Prosek nebo o zvýšení bezpečnosti v okolí domu pro postižené v Praze 14.

Krása, kterého podpořili mimo jiné poslanec ANO Patrik Nacher, bývalý úřednický premiér Jan Fischer nebo zpěvák Ladislav Kerndl, patří mezi vyzyvatele nynějšího senátora a scenáristy Davida Smoljaka (za STAN s TOP 09 a Piráty), který mandát obhajuje. Ke kandidátům patří rovněž historik a nynější ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík (za ODS a KDU-ČSL) či mluvčí podnikatelských soutěží David Pavlát (za ČSSD).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nouzový stav neznamená karanténu pro celou zemi

29.09.2020 18:20 Vyhlášení nouzového stavu neznamená, že by šla celá země do karantény nebo se uzavřely hranice,…

Koná se schůzka nejvyšších ústavních činitelů. Zeman do Lán nepozval…

29.09.2020 16:12 V lánském zámku dnes odpoledne začala schůzka nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice.…

Sněmovna zřejmě nebude řešit kyanid v Bečvě, ANO a ČSSD návrh vetovaly

29.09.2020 16:04 Sněmovna se asi nebude zabývat únikem kyanidu do Bečvy na Přerovsku, což požadovali občanští…

Zrušení voleb by otřáslo demokracií. ODS získá hejtmana, ČSSD propadne,…

29.09.2020 15:30 ROZHOVOR – Vůbec si nepřipouští, že by nastal jejich odklad. Ředitel neziskové výzkumné agentury…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama