Krása spustil kampaň do Senátu s harmonikářem a Klausem, ten kritizoval "uplácení voličů"

S harmonikářem a koláči dnes oficiálně zahájil kampaň za zvolení do Senátu v Praze 9 předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása (za Trikolóru). Někdejšího poslance ODS přišly podpořit dvě desítky příznivců včetně nynějšího poslance a předsedy opozičního hnutí Trikolóra Václava Klause (dříve ODS).

Prezident Miloš Zeman s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou
doporučujeme

Krása je podle Klause jedním z příkladů, že hnutí není "banda národoveckých pomatených strýců", ale že jej reprezentují lidé důstojní seriózní a vzdělaní. Krása slíbil v Senátu hájit všechna usnesení a doporučení Trikolóry. Konkrétně uvedl například podporu rodin nebo suverenitu ČR, aby český stát nebyl "slouhou některých mocností".

"Občané už vidí nebo brzo uvidí, že selhává vláda a selhává i opozice. Nefunguje ani program Babiš, ani program Antibabiš. Začínají dramaticky růst životní náklady, začíná se propouštět, sledujeme rozvrat školství," řekl Klaus. Nezaměstnanost se v červnu zvýšila podle Úřadu práce ČR na 3,7 procenta, spotřebitelské ceny na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta.

Klaus také podotkl, že lidí, kteří živí republiku, je čím dál méně. "Bohatství vzniká z práce, ne z dotací, dávek a uplácení voličských skupin," uvedl. Vláda se mimo jiné rozhodla vyplatit letos důchodcům jednorázový příspěvek 5000 korun, což bude stát celkem 15 miliard korun.

Praze 9 chce Krása pomoci například zasazováním se o zlepšení dopravy kvůli řidičům ze středních Čech, o zachování sportoviště SK Prosek nebo o zvýšení bezpečnosti v okolí domu pro postižené v Praze 14.

Krása, kterého podpořili mimo jiné poslanec ANO Patrik Nacher, bývalý úřednický premiér Jan Fischer nebo zpěvák Ladislav Kerndl, patří mezi vyzyvatele nynějšího senátora a scenáristy Davida Smoljaka (za STAN s TOP 09 a Piráty), který mandát obhajuje. Ke kandidátům patří rovněž historik a nynější ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík (za ODS a KDU-ČSL) či mluvčí podnikatelských soutěží David Pavlát (za ČSSD).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda potvrdila opatření omezující setkávání, upravila i pravidla pro…

12.04.2021 22:18 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) dnes potvrdila sobotní mimořádné…

Další kulturní instituce žádají Babiše, ať nemění ministra kultury

12.04.2021 20:22 Aktualizováno Další instituce se přidaly k apelu na premiéra Andreje Babiše (ANO), aby nečinil změny na postu…

Piráti a STAN by podle modelu předběhli ANO o šest procent

12.04.2021 19:02 Sněmovní volby by v březnu vyhrála koalice Pirátů a STAN se ziskem 28,5 procenta hlasů. Druhému ANO…

Vláda opět rozšířila odpuštění DPH u nákupu respirátorů

12.04.2021 18:12 Aktualizováno Vláda dnes rozšířila odpuštění daně z přidané hodnoty (DPH) při nákupu respirátorů, testů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama