Mynářovi skončila karanténa, informuje Zemana o své cestě do Číny

Kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi dnes skončila pravidla karantény kvůli riziku nákazy novým typem koronaviru. Mynář to řekl ČTK. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze absolvoval kontrolní test. Jeho výsledky zatím neví, lékaři mu ale sdělili, že pravidla karantény už dodržovat nemusí. V nejbližší době tak seznámí prezidenta Miloše Zemana s výsledky své cesty do Číny.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vratislav Mynář
doporučujeme

Mynář právě po návratu z Číny musel karanténu dodržovat, stejně jako poradce prezidenta Martin Nejedlý a člen představenstva CITIC Europe Holdings a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, kteří s ním v Číně byli. Nejedlý podle server Aktuálně.cz ale podmínky porušil. Několik dnů po návratu měl navštívit restauraci na Letné a ve středu parkovat v Karlíně. Zeman poté televizi Nova řekl, že mu za porušení karantény vyčiní.

Mynář před dvěma týdny v Pekingu jednal o předání humanitární pomoci, která se v Česku pro Čínu v souvislosti s bojem proti novému typu koronaviru vybrala. Později se objevila informace, že také předal čínským představitelům potvrzení účasti prezidenta Miloše Zemana na plánovaném summitu Číny se 17 středo- a východoevropskými zeměmi. Doprovázeli ho Nejedlý a Tvrdík.

Po jejich návratu Pražský hrad oznámil, že byli otestováni na onemocnění koronavirem, výsledek byl negativní. Tvrdík později uvedl, že po 14 dnech ho čeká kontrolní test. Mynář ČTK řekl, že ho dnes absolvoval. Jeho výsledek dostane v řádu hodin, doktoři mu ale sdělili, že karanténní pravidla již nemusí dodržovat. V nejbližší době se proto bude chtít sejít se Zemanem, aby ho o výsledcích svých jednání v Číně informoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filip odebral slovo Pirátovi, opozice ho obvinila z cenzury

04.06.2020 22:02 Obvinění z cenzury si dnes od opozice vysloužil místopředseda Sněmovny a šéf komunistů Vojtěch…

Opozice neprosadila výzvu k pomoci lidem pracujícím na dohody

04.06.2020 20:54 Opozice neprosadila dnes ve Sněmovně výzvu vládě, aby připravila finanční podporu lidem pracujícím…

Nečas odmítl napsat svůj názor na Šlachtu do knihy, uvedl Klíma

04.06.2020 20:29 Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dostal možnost prezentovat svůj pohled na práci bývalého šéfa…

Babiš: Navýšíme dotace pro obce, hlavně pro ty malé

04.06.2020 20:10 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že vláda připravuje nové dotační tituly, aby pomohla po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy