Piráti si volí místopředsedy. Do druhého kola prošlo pět kandidátů

Do druhého kola volby místopředsedů Pirátů postoupili poslanci a současní místopředsedové Olga Richterová a Radek Holomčík. Spolu s nimi postoupili také europoslankyně Markéta Gregorová, místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal a ostravský zastupitel a vedoucí administrativního odboru strany Martin Kučera. V dalších volbách dnes odpoledne se utkají o čtyři místopředsednická místa.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Česká pirátská strana
doporučujeme

V prvním kole volby neuspěli poslanec Jan Lipavský a náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmanová.

V prvním kole volby hlasovalo 586 členů strany, tedy zhruba 56,9 procenta. Největší podporu, 518 hlasů, získal Pikal, který se předtím neúspěšně ucházel o pozici předsedy strany. Bezprostředně po volbě nicméně Pikal vyzval členy, aby za první místopředsedkyni volili Richterovou, která v prvním kole volby získala 510 hlasů.

Na třetím místě v prvním kole skončil Holomčík s 469 hlasy. Gregorovou podpořilo 354 Pirátů a do druhého kola prošel také Kučera, který o čtyři hlasy překročil potřebnou hranici 294 hlasujících. Pro Lipavského bylo 271 Pirátů, pro Hoffmannovou 212.

Během odpoledne budou Piráti postupně vybírat v jednotlivých hlasováních prvního až čtvrtého místopředsedu strany. V každé volbě získá funkci ten, koho podpoří nejvíce hlasujících. Hlasování jsou naplánována až do 18:45.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válková mohla být odvolána, potvrdil Babiš. Co ovlivnilo jeho názor?

17.01.2020 17:54 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni…

Babiš ostře kritizuje e-shop na dálniční známky za 400 milionů, bude se…

17.01.2020 17:21 Aktualizováno Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun se…

Důchodová komise se znovu sejde, bude jednat o pravidlech spoření

17.01.2020 17:12 Důchodová komise se bude letos znovu zabývat nastavením pravidel spoření na penze. Debatovat by…

Komunisté chtějí změnit vládní novelu zákoníku práce

17.01.2020 13:28 Komunisté ve Sněmovně předloží pozměňovací návrhy k vládní novele zákoníku práce. O normě chce KSČM…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama