Situace ve sportovní agentuře NSA žádá podle Hamáčka radikální změnu

Vládní koalice ANO a ČSSD se podle vicepremiéra a předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka zabývá problémy Národní sportovní agentury. Situace podle něho vyžaduje radikální změnu včetně celého vedení. Hamáček v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize uvedl, že ČSSD nechápe výměnu dvou místopředsedů v agentuře ani to, že si najala firmu na administraci části žádostí o dotace.

Jan Hamáček
doporučujeme

Koalice se podle Hamáčka zabývá budoucností sportovní agentury včetně personálních otázek. "Věřím, že se dohodneme na nějakém systémovém řešení. Z mého pohledu to vyžaduje docela radikální změnu. Týká se to celého vedení sportovní agentury," uvedl vicepremiér. Bez dalších podrobností poznamenal, že není nezbytné odvolání Milana Hniličky, který agenturu vede, pokud se věc vyřeší jinak.

V lednu Hnilička odvolal oba místopředsedovy Ivo Lukše a Michala Janebu. Pozice obsadily Markéta Kabourková a Soňa Bergmannová. Nyní server Seznam Zprávy informoval o tom, že agentura si na vyřizování části žádosti o dotace do sportu najala firmu skoro za šest milionů korun. Agentura krok hájí tím, že někteří zaměstnanci na dotace jsou nadále na ministerstvu školství a do agentury přejdou až s letošním červnem.

Postup agentury vadí předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi, jde podle něho o vyhazování peněz. Filip pochybuje o tom, že Hnilička by měl v čele agentury zůstat. Podle předsedy Pirátu Ivana Bartoše by měl být vznik úřadu nastaven tak, aby svou agendu prováděl sám.

Hnilička čelil koncem ledna tlaku na rezignaci kvůli nedávné účasti na oslavě v hotelu v Teplicích, při které se porušovala protiepidemická opatření. Nakonec se vzdal jen poslaneckého mandátu. S podporou premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstal v čele agentury, která od letoška místo ministerstva školství rozděluje veškeré dotace na sport.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO sněmovní volby nevyhraje, premiérem bude Bartoš, tipují bookmakeři

28.02.2021 07:38 V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je…

ČSSD navrhne uzavření méně důležitých podniků

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Předsednictvo ČSSD pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření průmyslových podniků,…

Novináři vyzvali Hamáčka, aby mohli cestovat díky svým průkazům

27.02.2021 21:03 Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dnes vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka …

Maláčová se dohaduje se Schillerovou na twitteru. Lidé nechápavě kroutí…

27.02.2021 16:56 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes na twitteru nabídla ministryni práce Janě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama