Česko posílá ochranné rukavice do Francie, remdesivir na Maltu

Vláda rozhodla o zaslání milionu ochranných rukavic do Francie, na Maltu už v pondělí poslala sto dávek léku remdesivir. Informoval o tom dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Ilustrační foto
doporučujeme

V obou případech Česko reagovalo na žádost daných zemí o pomoc při boji s epidemií koronaviru. "Česko je jednou z členských zemí EU, cítí to tak a plní závazky oboustranně," uvedl ministr.

O ochranné rukavice požádalo francouzské ministerstvo zahraničních věcí, Česko je posílá jako materiální dar. Malta o anitvirotikum remdesivir žádala kvůli výpadku jejích dodávek, dodal ministr. V Česku byl lék podaný od 24. března zhruba tisícovce pacientů, zásoby na říjen mají být pro 1650 lidí.

Do Česka v posledních dnech jako výpomoc pro možné naplnění kapacit nemocnic proudí plicní ventilátory z různých zemí i unijních zásob. Premiér Andrej Babiš (ANO) v této souvislosti odmítl, že Česko na jaře nepomáhalo epidemii zvládnout více postiženým zemím, zmínil například pacienty z Francie, kteří nakonec do ČR nedorazili. Jako příklad pomoci uvedl také, že Česko nebránilo pracovat za hranicemi zdravotníkům jezdícím za prací do Rakouska a Německa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští hygienici apelují na lidi, aby dodržovali opatření

05.12.2020 17:11 Hygienici apelují na lidi, aby dál důsledně dodržovali opatření proti šíření koronaviru, například…

Hejtman Vondrák: Situace s koronavirem se v kraji zhoršuje

05.12.2020 12:53 V Moravskoslezském kraji přibylo za pátek 625 lidí s koronavirem. Je to obdobný přírůstek jako v…

Počet nakažených dál roste. PES se zvýšil na 59 bodů, pak ministerstvo…

05.12.2020 11:01 Aktualizováno Rizikové skóre protiepidemickém systému PES k dnešnímu dni stouplo o dva body na 59, poté ho…

V Praze přibylo v pátek 411 případů covidu

05.12.2020 10:10 V Praze přibylo v pátek 411 případů nemoci covid-19, to je o 42 víc než před týdnem, ale o skoro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama