Epidemie v Praze: Za neděli přibylo dvakrát víc nakažených než před týdnem

V Praze přibylo o čtvrté adventní neděli 430 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo bezmála dvakrát víc než před týdnem. Nárůst počtu nakažených koronavirem v hlavním městě zrychluje třetí týden.

Češi nakupují v době koronaviru, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES zůstává v Praze 68 bodů na stobodové škále a spolu s Jihočeským krajem je nejnižším v republice. Celostátní skóre je 76 bodů.

V Praze přibylo o čtvrté adventní neděli 430 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo bezmála dvakrát víc než před týdnem. Nárůst počtu nakažených koronavirem v hlavním městě zrychluje třetí týden. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES zůstává v Praze 68 bodů na stobodové škále a spolu s Jihočeským krajem je nejnižším v republice. Celostátní skóre je 76 bodů.

Od březnového začátku epidemie covidu-19 v Česku bylo v Praze zaznamenáno přes 70.900 potvrzených případů této nemoci. Aktuálně je nakažených 8650 Pražanů. Od března zemřelo 972 nakažených z hlavního města. V posledních dnech se denní počty úmrtí držely většinou těsně pod jednou desítkou. V sobotu zemřelo osm lidí, za neděli statistika eviduje zatím čtyři úmrtí, počty obětí ale ministerstvo zpětně navyšuje.

Nejvyšší denní nárůst počtu případů covidu-19 v Praze byl zatím zaznamenán 22. října, a to 1705 případů nákazy. Nejvíce zemřelých přibývalo na začátku listopadu, kdy bylo až 24 úmrtí za den.

Praha má nejnižší index rizika PES v Česku, a to 68 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti. Stejné skóre je i v Jihočeském kraji. Nejhorší situace je v Moravskoslezském kraji, který má 90 bodů. V celém Česku činí index 76 bodů, a je tak čtvrtý den na spodní hranici nejvyššího pátého stupně pohotovosti. Vláda by o případném zpřísnění opatření, která nyní odpovídají mírnějšímu čtvrtému stupni, měla jednat ve středu, den před Štědrým dnem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa zpřísňuje opatření. Česko zvažuje omezení vycházení, Německo…

28.01.2021 15:35 Návrhy ministerstev zdravotnictví, vnitra a průmyslu, jak zpřísnit stávající opatření proti šíření…

Česko objednalo stříkačky a jehly hlavně ze Slovenska, tvrdí Babiš

28.01.2021 15:08 Česko si objednalo stříkačky a jehly na očkování proti koronaviru prostřednictvím Správy státních…

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, opatření se asi zpřísní

28.01.2021 11:14 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES je dnes třetí den po sobě na 68 bodech ze sta. Zůstává tak už…

Blatného resort objednal miliony stříkaček z Číny. Jsou bolestivější a…

28.01.2021 09:51 Ministerstvo zdravotnictví od čínského výrobce objednalo téměř dva miliony stříkaček s pevnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama