Na Vysočině jsou JIP plné ze 70 procent, lůžka s umělou plicní ventilací ze čtyř pětin

Nemocnicím na Vysočině se po víkendovém náporu pacientů s covidem-19 trochu ulevilo. I tak jsou jednotky intenzivní péče (JIP) plné ze 70 procent a lůžka s umělou plicní ventilací ze čtyř pětin. Nejkomplikovanější situace je teď v nemocnici v Novém Městě na Moravě, řekl ČTK po dnešním jednání krajského krizového štábu náměstek hejtmana pro zdravotnictví Vladimír Novotný (ČSSD).

Nemocnice, ilustrační foto
doporučujeme

"O víkendu a v pondělí to bylo velmi špatné, měli jsme asi 105 lidí na jednotkách intenzivní péče a většina nemocnic byla plná," řekl Novotný. Doplnil, že krajský koordinátor intenzivní péče měl plné ruce práce. Nemocnice v kraji si nakonec vypomohly mezi sebou. "Například z Nového Města na Moravě se vezl pacient na umělou plicní ventilaci do Havlíčkova Brodu," uvedl náměstek.

Dnes bylo nemocnicích Vysočiny 85 pacientů s covidem-19 vyžadujících speciální intenzivní péči a okolo 340 nakažených na standardních lůžkách. Mezi hospitalizovanými jsou i mladší ročníky. "Je to teď velmi křehké, vůbec nemůžeme říci, že jsme za tím," řekl náměstek k aktuální situaci nemocnic.

V havlíčkobrodské nemocnici pořád pomáhá zajistit péči o pacienty několik vojáků, zdravotníkům v pelhřimovské nemocnici vypomáhají profesionální hasiči.

Na Vysočině s 508.800 obyvateli se podle středečních informací krajských hygieniků během epidemie nakazilo 65.810 lidí. Vyléčených je 58.192. V souvislosti s tímto onemocněním už v kraji zemřelo 1000 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Rodiče dali k soudu stížnost kvůli testům dětí a rouškám při návratu do…

11.04.2021 20:21 Rodiče několika dětí podali k Ústavnímu soudu stížnost proti opatření ministerstva zdravotnictví,…

Zákaz pro samoplátce je podle provozovatelů lázní diskriminační

11.04.2021 16:46 Sdružení lázeňských míst ČR a Svaz léčebných lázní ČR protestují proti prodloužení zákazu přijímat…

Peterová končí jako mluvčí ministerstva zdravotnictví, nahradí ji…

11.04.2021 16:07 Barbora Peterová končí jako mluvčí ministerstva zdravotnictví. Informaci ze svého twitterového účtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama