Výsledek testu na covid-19 se lidé nově dozví přes aplikaci

Výsledek svého testu na covid-19 si lidé mohou bezpečně stáhnout přes novou aplikaci. Uživatelé, kteří se nechají otestovat v některé ze zapojených laboratoří, se do ní přihlásí na počítači, v mobilu a dalších chytrých zařízeních. Mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Štěpánka Filipová o tom informovala ČTK v dnešní tiskové zprávě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Projekt stojí na jednom úložišti laboratorních výsledků vyšetření na covid-19 a zabezpečené distribuce k těm, kteří testy absolvovali.

"Dosavadní systémy řešily distribuci pouze v rámci zdravotního a krizového systému. Data fyzickým osobám se tak velmi často doručovala pozdě a ne vždy korektně či bezpečně, což ve spolupráci s partnery nyní zcela měníme," řekl Pavel Kurka, IT specialista společnosti CNS. Ta se ve spolupráci s MPO a odborníky z laboratoří a firmou YourPass na přípravě aplikace podílela.

Jednou z možností, jak se dostat k výsledkům, je podle ministerstva právě stažení zprávy v pdf přes digitální kartu YourPass. Lidé si na ní mohou výsledek testu také opakovaně zobrazit.

"Projekt zároveň inspiruje v oblasti systémových řešení v eHealth, mohou se díky němu zobrazovat výsledky i jiných vyšetření, například z alergologie, které mohou mít lidé digitálně u sebe,” dodal pak koordinátor Inovační strategie ČR Robin Čumpelík.

Podle MPO by v budoucnu mohly být digitální výsledky součástí takzvaného koronavirového pasu, který umožní prokazovat se negativními testy v cizině.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojtěch oznámil nová pravidla pro roušky. Povinně v nemocnicích nebo…

03.07.2020 20:58 Roušky budou dál povinné jen v některých zdravotních a sociálních zařízeních. Od soboty zůstanou…

Razie kvůli ochranným pomůckám: Dodávky pro MZ byly transparentní, brání…

03.07.2020 16:59 Společnost Batist Medical z Červeného Kostelce na Náchodsku považuje své dodávky ochranných pomůcek…

Koronavirus v ČR: Nárůst počtu případů covidu-19 v pátek opět zrychlil

03.07.2020 08:05 Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve čtvrtek po třídenním zpomalování opět zrychlil.…

Moravskoslezská hygiena dostane kvůli epidemii posily

02.07.2020 20:55 Krajské hygieniky v Moravskoslezském kraji by ještě mohli posílit další kolegové z ostatních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy