Babiš už nechce vypínat ekonomiku. Vojtěcha zatím odvolávat nehodlá

Česko je momentálně 13. nejvíce zasaženou zemí Evropské unie z hlediska šíření nového typu koronaviru. Kvůli stále rostoucím číslům se opět přistoupilo k vydání plošných hygienických opatření spočívajících například v povinnosti nosit roušku v uzavřených prostorách, kde se sejde víc lidí, v lékárnách a nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy i lékařských ambulancích. Český premiér Andrej Babiš (ANO) ale vyloučil, že by došlo k opětovnému vypnutí ekonomiky.

Andrej Babiš
doporučujeme

"V ČR dělají hygieny a ministerstvo zdravotnictví jen preventivní opatření, jako jsou roušky a menší počet lidí na vnitřních akcích, abychom zabránili druhé vlně,“ nechal se předseda vlády podle informací CNN Prima NEWS slyšet. "Vláda nebude dělat plošné opatření ekonomického charakteru,“ podotkl.

Hojně se také diskutuje o možné úpravě volebních zákonů, díky které by mohli v podzimních volbách do Senátu a zastupitelstev krajů volit i lidé s nařízenou karanténou. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) sice avizoval, že jim to umožněno nebude, ale pak řekl, že se příští úterý uskuteční schůzka lídrů všech parlamentních stran, včetně opozičních, na níž by se probraly možné alternativy. 

"Náš zájem určitě není, abychom lidi omezovali. Opravdu nejsem nepřítel demokracie a nechci omezovat svobodu lidí,“ řekl Babiš s tím, že se korespondenční volba zřejmě zavést nestihne, ale že v budoucnu by takový model mohl být reálný. "Vláda ji má v programovém prohlášení," dodal.

Vojtěch zůstane v čele resortu zdravotnictví

Předseda vlády zároveň také řekl, že nehodlá odvolat ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) za špatné zvládnutí epidemie koronaviru. Když se diskutovalo i o jiném členovi vlády, a to v souvislostmi s vlakovými neštěstími, tedy šéfovi resortů průmyslu a obchodu i dopravy Karlu Havlíčkovi, řekl Babiš, že momentálně nevidí důvod, proč se poohlížet po novém ministru dopravy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkrachovala cestovní kancelář V-Tour, pořádala školní zájezdy

06.08.2020 19:15 Cestovní kancelář V-Tour z Brna, která pořádala školní zahraniční zájezdy a prodávala outdoorové…

V Karlovarském kraji zůstává zákaz koupání na dvou místech

06.08.2020 18:09 V Karlovarském kraji zůstává zákaz koupání na Skalce u Chebu a Velkém rybníku u Hroznětína. Ostatní…

Dobrovolníci zachraňovali v Plzni stovky mlžů z mělčiny rybníka

06.08.2020 17:27 Stovky škeblí a velevrubů přestěhovali dnes skauti a dobrovolníci z mělčin Boleveckého rybníka v…

Majský skončil ve vazbě v pankrácké věznici, na Slovensku si má odpykat…

06.08.2020 16:35 Pražský městský soud dnes poslal do předběžné vazby slovenského podnikatele Jozefa Majského, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama