K iniciativě proti zavírání hospod se v Praze přidávají další

K iniciativě Chcípl PES, bojující proti povinnému zavírání restaurací ve 20:00, se v Praze přidaly další dva podniky. Jde o pivní bar Obývák v Praze 10 a smíchovský Sugar Daddy by Bejzment. Tankovna U Zlatého Jelena, restaurace Šeberák a Obývák plánují mít dnes otevřeno déle než do vládou povolených 20:00. U poslední restaurace to ČTK zjišťuje. Provozní tankovny Oldřich Tlustý ČTK řekl, že policie nejspíš dorazí s úderem dvacáté hodiny. Ve čtvrtek policie zadržela majitele provozovny Šeberák Jakuba Olberta.

Restaurace, ilustrační fotografie
doporučujeme

Iniciátor protestů Jiří Janeček z pivovaru Malý Janek dnes vyzval, aby hospodští nevpouštěli hosty do podniku, nechali vyvěšenou vlajku a počkali na nedělní koordinační schůzku.

"Pochopitelně máme otevřeno. Otázka je, v kolik přijdou příslušníci a zavřou. Před chvílí byli u nás v hospodě ještě během dne a informovali personál o tom, že hned, jak přijde osmá, tak vyhazujou lidi z hospody. Že dostali kartáč z nejvyšších míst," řekl ČTK Tlustý. Nadále se domnívá, že není ze strany státu vymahatelné, aby pouze restaurace měly zkrácenou otevírací dobu o dvě hodiny na rozdíl od odstatních provozů.

K iniciativě se nově přidal podnik Obývák. Podle jednatele společnosti Roberta Vrkoče už ve středu nezavřel v osm. "Policie nás ukončila ten večer," dodal. Vadí mu zaměření restriktivních opatření pouze proti gastrosegmentu. "Kdyby to bylo plošné, tak neprotestuju, protože v tom vidím systémovou spravedlnost," řekl ČTK Vrkoč. Nyní je podle něho otevření protestní, aby si veřejnost všimla, že situace v pohostinství je neúnosná. "Místo, aby nám hrozili, tak aby přišel čin podpory," uzavřel. Olbert na facebookové stránce uvedl, že plánuje mít i dnes otevřeno do 22:00.

O omezení otevírací doby restaurací, barů a dalších stravovacích zařízení rozhodla vláda v pondělí. Od středy tak můžou mít otevřeno maximálně do 20:00. Reagovala na podle ní častá porušování protiepidemických opatření v tomto odvětví. Od minulého čtvrtka mohly mít restaurace po několikatýdenním úplném uzavření otevřeno až do 22:00. Dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) oznámil, že v pondělí vládě navrhne, aby se v ČR znovu zavedl čtvrtý stupeň protiepidemického systému PES. To by znamenalo uzavření restaurací s možností prodeje z okének. Zároveň řekl, že se bude jednat o kompenzacích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama