Lidé se do restaurací nehrnou, pražské zahrádky jsou zatím poloprázdné

Zahrádky pražských restaurací, které kolem poledne navštívil zpravodaj ČTK, byly většinou poloprázdné nebo téměř prázdné. Pokud bylo obsazeno více stolů, tak v naprosté většině jedním až dvěma lidmi z povolených čtyř. Důvodem bylo podle několika obsluhujících hlavně chladné počasí. Obsluha pak věřila, že se situace v pozdějších hodinách zlepší.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

V restauraci U Hofmanů v Praze 8 seděl u většiny stolů alespoň nějaký host. Mnohé stoly ale byly obsazené pouze jedním zákazníkem. Podobná situace byla před polednem také na zahrádce Domažlické jizby na Strossmayerově náměstí v Praze 7, kde u čtvercových stolů pro čtyři seděl většinou jeden člověk. Restaurace ale proti stavu před koronavirem vytáhla ven i dva barové stolky, kde mohou lidé být "na stojáka". Ty byly v době návštěvy zpravodaje ale neobsazené.

V pizzerii v Jindřišské ulici byl obsazený jeden stůl ze šesti. Jiná situace byla kolem poledne v Bredovském dvoře v ulici Politických vězňů. Ta otevřela jak vnitřní sklem zastřešenou zahrádku, tak několik stolků ve venkovním atriu. Zatímco vevnitř byly prakticky všechny stoly obsazené, případně na nich byly rezervace, venku nebyl nikdo.

Málo lidí bylo i na zahrádce pivovaru Cobolis na pražském Ládví. Z několika desítek stolků jich bylo kolem poledne obsazeno pět, maximálně dvěma lidmi u jednoho stolu.

Ani na jednom z těchto míst lidé v okolí restaurací neposedávali s půllitry mimo zahrádky.

Na zahrádkách musí být podle vládních opatření rozestupy mezi stoly musí alespoň 1,5 metru, stejná vzdálenost bude muset být i od okolí, například od chodníku. U stolu smí sedět nejvýše čtyři lidé, pokud to nebudou členové jedné domácnosti. Lidé musí mít koronavirové testy nebo být očkováni nebo po prodělání koronaviru. Zodpovědnost ale nebude na hostinských, zákazníci budou muset mít připravené doklady pro případnou kontrolu. Tato opatření podle Českého svazu pivovarů a sladoven dále sníží spotřebu čepovaného piva.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama