Porušování restrikcí: Pražští strážnici řešili o Vánocích téměř 700 přestupků

Pražští strážníci řešili o Vánocích 696 případů porušení opatření proti šíření nemoci covid-19, nejvíc jich bylo v MHD. Strážníci řešili rovněž přestupky zákazu vycházení, nedovoleného shlukování a porušení týkající se restaurací. Strážníci také zadrželi několik celostátně hledaných osob a zabránili rvačce. ČTK to dnes sdělila mluvčí městské policie (MPP) Irena Seifertová.

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

Od začátku prosince hlídky městské policie řešily 6903 porušení mimořádných a krizových opatření. 

Většinu případů řešili strážníci domluvou. Při kontrolách uložili osm pokut v celkové výši 2800 korun a 14 přestupků předali správnímu orgánu. "Nejvíce porušení zjistili v městské hromadné dopravě, konkrétně 401, dále odhalili 221 porušení v souvislosti s nezakrytými dýchacími cestami a čtyři případy se týkaly provozoven, restaurací a barů," uvedla Seifertová.

Nedovolené shlukování a zákaz vycházení po 21:00 řešila MPP ve 33 případech a ve 30 případech nedovolené pití alkoholu na veřejnosti.

Kromě případů porušení opatření proti koronaviru strážníci zadrželi tři celostátně hledané muže, z nichž dva poznali strážníci v ulicích a třetího objevili, jak přespává ve vraku auta. Nalezli také pohřešovanou seniorku.

V jednom případě hlídky zabránily rvačce dvou mužů, kteří bezdůvodně napadli jiného. Z jedné z pražských pizzerií pak museli vyvést opilého muže, který si přišel vyzvednout jídlo, ale odmítal odejít. "Chytli jsme také jednoho řidiče pod vlivem alkoholu, který zaparkoval. Do útulku v Troji jsme převezli dva psy, které někdo odložil v areálu Fakultní nemocnice Motol. Služební zbraň pak strážníci s policisty použili proti praseti, které vběhlo na zahradu bytového domu a následně zaútočilo na přítomné hlídky," dodala Seifertová.

Hlídky MPP budou kontrolovat dodržování vládních nařízení také na silvestra. Při něm budou navíc kontrolovat dodržování nové vyhlášky, která od letošního 1. prosince zakazuje na určitých místech používat pyrotechniku. Ředitel MPP Eduard Šuster předminulý týden řekl, že na silvestrovskou noc bude připraveno asi 300 strážníků jen na dodržování této vyhlášky. Připraveno bude rovněž zhruba 200 státních policistů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr psů bude provozovat veterinární komora, vláda souhlasí

25.01.2021 16:16 Provozovatelem centrálního registru psů, který bude fungovat od příštího roku, bude Komora…

V Praze žije až o čtvrt milionu lidí více, než je hlášeno. Město přichází…

25.01.2021 15:53 Na území Prahy žije až o čtvrt milionu lidí více, než kolik jich v ní má podle Českého…

Průměrně 2 procenta oddlužených mají zas exekuci

25.01.2021 15:40 V průměru dvě procenta lidí, kteří prošli v minulých deseti letech oddlužením, se znovu zadlužila a…

Některé jednorázové plasty by od července neměly na trh

25.01.2021 15:31 Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, na dnešním zasedání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama