Temelín otestuje hlášení poplachu, středeční zkouška sirén potrvá 15 minut

Jaderná elektrárna Temelín se 2. října připojí k celostátní zkoušce sirén. Oproti jiným místům bude přibližně o deset minut delší, potrvá necelou čtvrt hodinu. Sirény mohou slyšet i lidé v okolí elektrárny. Energetici proto předem informovali starosty nejbližších obcí a uživatele informačního sms systému, uvedl dnes v tiskové zprávě temelínský mluvčí Marek Sviták.

Jaderná elektrárna Temelín
doporučujeme

Nepřerušovaný tón dlouhý 140 vteřin se v temelínském areálu rozezní čtyřikrát. Zkouška začne ve 12:00 společně s celostátním testem sirén. První dva testy budou v závodním rozhlase, třetí a čtvrtý po celém areálu.

"Právě areálové zkoušky jsou zvukově hodně výrazné. V tu dobu už nebude celostátní test a lidé v okolních obcích tak mohou tyto sirény zaznamenat," uvedl mluvčí.

ČEZ si v Temelíně při zkouškách ověřuje spuštění sirén ze dvou míst. Liché sirény spouští operátor elektrodozorny, sudé jdou z havarijního střediska.

Temelín je největším výrobcem elektřiny v zemi, kryje zhruba pětinu domácí spotřeby. ČEZ spustil elektrárnu v prosinci 2000. Loni vyrobil Temelín 15,66 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Od začátku letošního roku vyrobil 11,3 TWh elektřiny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama