Temelín otestuje hlášení poplachu, středeční zkouška sirén potrvá 15 minut

Jaderná elektrárna Temelín se 2. října připojí k celostátní zkoušce sirén. Oproti jiným místům bude přibližně o deset minut delší, potrvá necelou čtvrt hodinu. Sirény mohou slyšet i lidé v okolí elektrárny. Energetici proto předem informovali starosty nejbližších obcí a uživatele informačního sms systému, uvedl dnes v tiskové zprávě temelínský mluvčí Marek Sviták.

Přidejte svůj názor

Jaderná elektrárna Temelín
doporučujeme

Nepřerušovaný tón dlouhý 140 vteřin se v temelínském areálu rozezní čtyřikrát. Zkouška začne ve 12:00 společně s celostátním testem sirén. První dva testy budou v závodním rozhlase, třetí a čtvrtý po celém areálu.

"Právě areálové zkoušky jsou zvukově hodně výrazné. V tu dobu už nebude celostátní test a lidé v okolních obcích tak mohou tyto sirény zaznamenat," uvedl mluvčí.

ČEZ si v Temelíně při zkouškách ověřuje spuštění sirén ze dvou míst. Liché sirény spouští operátor elektrodozorny, sudé jdou z havarijního střediska.

Temelín je největším výrobcem elektřiny v zemi, kryje zhruba pětinu domácí spotřeby. ČEZ spustil elektrárnu v prosinci 2000. Loni vyrobil Temelín 15,66 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Od začátku letošního roku vyrobil 11,3 TWh elektřiny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Na střelnici v Třinci hořely pneumatiky, z areálu se valil hustý dým

17.10.2019 16:06 V areálu střelnice poblíž sídliště Borek v Třinci na Frýdecko-Místecku dnes odpoledne vzplály…

Neštěstí v Berouně: Popelářský vůz srazil chodkyni, přišla o nohu

17.10.2019 15:47 Popelářský vůz dnes v centru Berouna srazil pětašedesátiletou chodkyni a těžce ji zranil. Vrtulník…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama