Výbuchy pyrotechniky lze v centru Prahy slyšet jen občas

Na Staroměstském náměstí v Praze bylo dnes před 18:00 jen několik desítek lidí. V okolních ulicích v centru lidé jen korzovali. Podobně tomu bylo na Václavském náměstí. Výbuchy zábavní pyrotechniky bylo v centru slyšet spíše výjimečně.

Lidé v centru Prahy
doporučujeme

Korzující skupinky tvořily zejména dvojice, případně rodiny s dětmi, což je obrázek pro konec roku v centru ne příliš typický. Jindy centrum v podvečerních hodinách navštěvují zvláště cizinci. Ani letos nebylo výjimkou, že mnozí dospělí s sebou nesli kelímky s horkými nápoji, většina lidí v centru však měla ústa a nos důsledně zakrytá rouškou či jinou pokrývkou a dodržovala rozestupy.

Krátké fronty, čítající však jen několik jednotlivců, se občas utvořily před výdejními okénky restauračních zařízení, nabízejících kávu, čaj, případně punč a svařák. Na Staroměstském náměstí takových výdejen bylo okolo deseti, podobně jako na Václavském náměstí.

Svůj kamion Golem určený mimo jiné pro hromadná neštěstí postavili na Václavském náměstí pražští záchranáři. V centru hlídkují také policisté a strážníci. Na Václavském náměstí bylo k 18:00 asi pět policejních automobilů.

Naopak plno bylo v pozdně odpoledních hodinách například ve Stromovce. Tu navštívili rodiče s dětmi, lidé venčící psy nebo sportovci na kolech či běžci. Na bezpečnost a dodržování vládních opatření a městské vyhlášky, zakazující odpalování petard na stanovených místech v Praze, dohlíželo v parku několik strážníků. To, že by lidé vyhlášku porušovali a petardy v parku odpalovali, oslovení strážníci nezaznamenali.

Také Policie České republiky na Twitteru uvedla, že konec tohoto roku zatím lidé slaví klidně. Hasiči varovali před odpalováním petard z balkonů, uvedl mluvčí Martin Kavka.

Témata: Lidé | Praha | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Dlužníci budou moci mít nezabavitelné peníze na zvláštním účtu

19.01.2021 21:27 Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou…

Skiareály požadují po vládě otevření, ideálně od soboty

19.01.2021 17:15 Skiareály a zástupci cestovního ruchu a sportu žádají vládu o otevření středisek, ideálně od této…

Pražané vyrazili pro dětské oblečení, fronty se netvořily

19.01.2021 16:33 Aktualizováno Pro dětské oblečení dnes dopoledne v Praze do znovuotevřených obchodů vyrazili rodiče i prarodiče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama