Výstavu Flora Olomouc navštívilo 20 tisíc lidí, ohlas vzbudila Zahradní slavnost

Podzimní přehlídku ovoce a zeleniny Flora Olomouc od čtvrtka do dneška navštívilo zhruba 20.000 lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí Výstaviště Flora Pavlína Hamouzová. Návštěvnost podzimní Flory je stejná jak loni, kdy byla nejvyšší za posledních pět let. Výstavu Flora tradičně doprovodily podzimní zahradnické trhy i festival gastronomie a nápojů Olima.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hlavní expozice v pavilonu A nesla název Zahradní slavnost a návštěvníkům připomněla 30 let svobody. V moderním a netradičním pojetí předvedla typické podzimní plody. Uprostřed expozice se od podlahy ke stropu klenul velký jídelní stůl ozdobený zeleninou a ovocem.

"Expozice Zahradní slavnost se mi náramně líbila a ihned ve mně vzbudila zájem o celkovou myšlenku výstavy. Expozice byla celkově velice obsáhlá nejen exponáty, ale také myšlenkami a propojeností několika idejí. Velice mě potěšil odkaz na Václava Havla a jeho hru Zahradní slavnost, která je pro mě srdcovou záležitostí," komentovala dnes expozici místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů ČR Klára Franc Vavříková.

Vedle ukázek podzimního ovoce a zeleniny nechyběla na podzimní Floře floristická soutěž Pohár podzimní Flory, která ocenila nejlepší floristy. V pavilonu G byla k vidění včelařská výstava Hanácká včela, na které se návštěvníci mohli seznámit s unikátními včelařskými exponáty, ukázkami včelích úlů, čmeláčích hnízd a historického vybavení pro včelaření. Na programu byly také přednášky o včelařství v historické oranžerii ve Smetanových sadech.

Součástí festivalu gastronomie a nápojů Olima byl 24. ročník soutěže cukrářů a kuchařů Gastro Olomouc - Olima Cup 2019, klání ovocných destilátů Flora košt a soutěž mezi amatéry a profesionály ve vaření džemů Flora Džem. Absolutním vítězem Flora koštu se stal vzorek slivovice 2018 od Marka Svozila. První místo v soutěži Flora džem v amatérské kategorii získala Veronika Rauschová za švestkový vánoční džem. V kategorii zaměřené na profesionály pak první místo obsadila Jaroslava Frančíková s džemem hruška s ostružinou.

Podzimní Floru Olomouc doprovodila floristická výzdoba olomouckých pamětihodností s názvem Rozkvetlé památky, která letos ozdobila květinovým aranžmá například kostel Zvěstování Panny Marie či Sloup Nejsvětější Trojice v centru Olomouce. Vyzdobené památky může veřejnost obdivovat do 15. října.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest za nenávistný komentář pod fotkou prvňáků platí. Svoboda slova není…

01.10.2020 16:29 Podmíněný trest pro autora nenávistného komentáře na sociální síti pod fotografií prvňáků teplické…

Sněmovna pochybila. Student měl nárok na informace z peněžních deníků,…

01.10.2020 14:56 Aktualizováno Kancelář Poslanecké sněmovny chybovala, když neposkytla studentovi požadované informace z peněžních…

Osvobození Nečasové a Rittiga v kauze BIS je pravomocné, soud potvrdil…

01.10.2020 14:16 Osvobození Jany Nečasové (dříve Nagyové), lobbisty Iva Rittiga a advokáta Davida Michala v kauze…

Vězeň dostal za znásilňování ve Valdicích mírnější trest, pak půjde do…

01.10.2020 13:00 Roman Žiga, který loni znásilňoval a vydíral svého spoluvězně ve Valdicích, si odpyká dalších sedm…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama