Dopravci zatím spoje do Německa neomezí, počkají na vývoj zájmu

Vlaky a autobusy budou jezdit z Česka do Německa zatím bez omezení. Dopravci chtějí počkat na vývoj poptávky, podle ní následně v příštích dnech rozhodnou o případném snížení kapacit nebo počtu spojů. Vyplývá to z informací dopravců pro ČTK.

RegioJet
doporučujeme

"Předpokládáme, že autobusové spoje RegioJet, které jezdí do Německa, budou v provozu ve stejném režimu jako doposud," uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Společnost tak chce postupovat stejně jako v případě Slovenska, které také zavedlo v minulém týdnu omezení pro cesty z ČR. Dopravce zatím žádné spoje k východním sousedům nepřerušil.

O případném omezení spojů do Německa dosud nerozhodl ani FlixBus. Většina jeho spojů totiž vyjíždí z Prahy, pro kterou už německá omezení platí z předchozích dnů. Zařazením celé ČR mezi rizikové oblasti tak situací příliš nezmění. "Lze ale předpokládat, že dojde k poklesu zájmu cestujících z dalších regionů, kde autobusy FlixBus staví, zejména z Brna," řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Autobusový dopravce proto plánuje průběžně sledovat vývoj poptávky cestujících a podle toho následně rozhodne i o své nabídce. "Pokud o mezinárodní spoje do Německa významně klesne zájem, budeme zvažovat dočasné přerušení provozu některých spojů," dodala Čmielová.

Vývoj poptávky jsou podle dřívějších vyjádření připraveny sledovat i České dráhy. Ty provozují vlakové spoje společně se svým německým partnerem Deutsche Bahn, se kterým o situaci průběžně jednají. V případě úbytku cestujících tak lze předpokládat možné snížení kapacity některých spojů do Německa. Podobně dráhy postupovaly i u spojů na Slovensko, kam během tohoto týdne postupně přeruší provoz pěti páru vlaků.

Německo zřejmě ve středu zařadí prakticky celou Českou republiku mezi rizikové oblasti a bude při vstupu na své území vyžadovat test na koronavirus, nebo karanténu. Tato omezení už nyní platí pro Prahu a Středočeský kraj, které Německo považuje za epidemiologicky rizikové. Opatření by se zatím nemělo týkat pendlerů nebo pracovníků v mezinárodní dopravě. Od 1. října Německo nejspíš ještě zpřísní svá opatření, kdy bude i přes negativní test požadovat po cestujících z rizikových zemí nástup do karantény.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TSK vypsala tendr na opravu Libeňského mostu, maximální cena je 2,85…

26.10.2020 10:31 Pražský Technická správa komunikací (TSK) dnes vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a…

Generální pardon: Zasaženým obchodníkům se odkládá splatnost DPH do konce…

26.10.2020 10:05 Ministerstvo financí dnes posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z…

Koronakrize je zpět. Důvěra v českou ekonomiku po pěti měsících klesla

26.10.2020 09:49 Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu.…

Zásilky z čínských e-shopů čeká zdanění až v červenci

25.10.2020 17:57 Aktualizováno Malé zásilky z čínských e-shopů a dalších zemí mimo Evropskou unii (EU) čeká zdanění až v červenci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama