Dovoz ojetých škodovek stoupl do února o pět procent

Dovoz ojetin značky Škoda do Česka za první dva měsíce roku vzrostl o téměř pět procent na 5841 aut. Celkový import aut přitom stagnoval na 26.727 dovozených osobních autech z druhé ruky. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Autobazar
doporučujeme

Druhá nejdováženější značka Volkswagen zaznamenala nárůst o devět procent na 5727 aut. Naopak dovoz ojetin třetího Fordu poklesl o osm procent na 2276 automobilů.

Průměrné stáří dovážených aut je 10,3 roku, přičemž podíl vozidel starších deset let se pohybuje nad 51 procenty. Téměř pětina aut byla starší 15 let. Je to o 1,5 procentního bodu více, než před rokem.

"Pokračuje negativní trend dovozu aut starších deseti let, který přispívá k neustálému zastarávání autoparku České republiky. Doufejme, že současné snahy o rozšíření emisních poplatků i na takto staré vozy povede k poklesu zájmu a snížení objemu jejich importu," uvedla generální ředitelka skupina autobazarů AAA Auto Karolína Topolová.

Do Česka bylo během ledna a února dovezeno také 12 sportovních Ferrari, 11 Maserati nebo tři luxusní Rolls-Royce. Milovníci totalitní historie rovněž dovezli 11 trabantů nebo jednu Volhu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní podpora firem, které nepřerušily provoz, dává smysl, míní experti

27.03.2020 17:33 Podpora firem, které nepřerušily provoz, dává podle oslovených odborníků smysl. Podle Svazu…

Co ovlivní českou ekonomiku víc než pandemie? Analytici mají jasno

27.03.2020 17:18 Více než dopady pandemie koronaviru změní českou ekonomiku připravované a zaváděné regulace ohledně…

Škoda Auto prodloužila odstávku výroby nejméně do 14. dubna

27.03.2020 16:29 Aktualizováno Automobilka Škoda Auto dnes prodloužila odstávku výroby ve všech třech českých závodech kvůli…

Energetičtí šmejdi nabízejí roušky. Ve skutečnosti podepíšete smlouvu,…

27.03.2020 16:22 Aktualizováno Takzvaní energetičtí šmejdi zneužívají současnou krizovou situaci pro nekalé praktiky. Energetický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama