Samostudium jazyků versus studium s lektorem: Co je pro vás lepší varianta?

PR článek - Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem, říká jedno pořekadlo. Něco má do sebe, protože studium cizích jazyků opravdu rozšiřuje obzory. Jaké možnosti se nabízejí a jaké výhody nabízí samostudium a jaké výuka s lektorem?

Samostudium, nebo lektor

Pro výuku cizích jazyků se běžně využívá jazykových kurzů, kde je nutná osobní docházka. Odmyslíme si současnou situaci v souvislosti s koronavirovou pandemií, kdy jsou tyto školy zavřené. Zůstaly tedy jen samostudium nebo online jazykové kurzy s lektorem. Co se jeví jako vhodnější? Záleží na vašich finančních možnostech a také tom, co preferujete. Samostudium jazyků je vhodné pro toho, kdo nemá přesně vymezený čas pro učení. Jednou mu to vyhovuje v pondělí, jindy až v pátek.

Důležitý je smysl pro povinnost

U tohoto typu výuky je třeba mít v sobě zakódovaný odpovědný přístup k učení a smysl pro povinnost. Je totiž tak snadné říct, že dnes se učit nebudete. Jenže s takovým přístupem byste daleko nedošli a nic se nenaučili. Pro samostudium lze využít výukové materiály a knihy, které jsou běžně k dostání, a to dokonce v pestré nabídce. Kromě toho se učíte i sledováním filmů v původním znění nebo četbou cizojazyčných knih.

Výhoda výuky s lektorem

V současné době jazyková škola nabízí i možnost studia na dálku. Učení probíhá s odborně vyškoleným lektorem, který žáka vybraným jazykovým kurzem provází. Výhodou je možnost se zeptat na mluvnické jevy, kterým nerozumíte. Pro toho, kdo vyžaduje i osobní kontakt je tento způsob učení cizích jazyků jistě mnohem příjemnější než samostudium. Přitom takto lze studovat odkudkoliv – z domova, z kanceláře i na cestách. Pro velmi vytížené studenty je to ideální forma. Jistě ocení i nabídku interaktivních materiálů nebo možnost si lekce nahrát a kdykoliv je zopakovat.

A čemu dáváte přednost vy? Učíte se raději sami, nebo vám vyhovuje práce s lektorem?

Související

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.
Ilustrační foto

4 podivuhodné evropské stavby, které v průvodcích nenajdete

Turistické brožury a příručky jsou skvělými pomocníky, když jste v novém městě poprvé. Pokud se ale na místo vracíte opakovaně, často Vám již novou inspiraci pro zajímavou procházku nenabídnou. Pojďme se společně podívat na místa neprávem opomíjená.

Více souvisejících

pr článek jazyky

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polsko vnímá nové riziko z Ruska. Upozornil na něj prestižní deník

Polské bezpečnostní služby jsou v plné pohotovosti kvůli hrozbě bombových útoků a záškodnických akcí ze strany Ruska na území Evropy, řekl polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz v úterý. Reagoval tak na článek deníku Financial Times, že Moskva plánuje násilné sabotáže v zahraničí. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

včera

Vláda ČR

Vláda schválila novelu atomového zákona, pomůže urychlit výstavbu nových bloků

Rychlejší výstavba nových jaderných bloků a také snazší povolovací procesy při zavádění malých modulárních reaktorů jsou hlavními body novely atomového zákona, jejíž návrh schválila vláda na úterním jednání. Odsouhlasila i návrhy novel zákonů o rozpočtovém určení daní, o sociálních službách nebo o nemocenském pojištění a také znění úplně nového zákona o Národní rozpočtové bance. A věnovala se i pomoci mrazy postiženým ovocnářům a dalšímu antibyrokratickému balíčku.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Hackeři, ilustrační foto.

Britové řeší čínský hackerský útok, zatímco je Si Ťin-pching v Evropě

Čína je podle informací Sky News zodpovědná za hackerský útok, při němž došlo k nabourání počítačového systému britského ministerstva obrany a úniku personálních údajů zaměstnanců úřadu. Vláda má v úterý o incidentu informovat poslance. Věc vyšla najevo v době, kdy je čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě v Evropě. 

včera

Moskva bližší než Praha. Mění se Slovensko na proruský satelit?

Slovenský premiér Robert Fico už mnohokrát deklaroval, že politika jeho vlády bude „nezávislá“, a že nebude loutkou Západu, ale ani Ruska. Z jeho posledních kroků se ale zdá, že je mu přece jen východní pozice bližší. Jeho reálné kroky totiž ukazují, že se zcela záměrně odklání od svých západních spojenců a nadbíhá zájmům Moskvy.  

Zdroj: Petr Nutil

Další zprávy