Samostudium jazyků versus studium s lektorem: Co je pro vás lepší varianta?

PR článek - Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem, říká jedno pořekadlo. Něco má do sebe, protože studium cizích jazyků opravdu rozšiřuje obzory. Jaké možnosti se nabízejí a jaké výhody nabízí samostudium a jaké výuka s lektorem?

Samostudium jazyků versus studium s lektorem: Co je pro vás lepší varianta?

Samostudium, nebo lektor

Pro výuku cizích jazyků se běžně využívá jazykových kurzů, kde je nutná osobní docházka. Odmyslíme si současnou situaci v souvislosti s koronavirovou pandemií, kdy jsou tyto školy zavřené. Zůstaly tedy jen samostudium nebo online jazykové kurzy s lektorem. Co se jeví jako vhodnější? Záleží na vašich finančních možnostech a také tom, co preferujete. Samostudium jazyků je vhodné pro toho, kdo nemá přesně vymezený čas pro učení. Jednou mu to vyhovuje v pondělí, jindy až v pátek.

Důležitý je smysl pro povinnost

U tohoto typu výuky je třeba mít v sobě zakódovaný odpovědný přístup k učení a smysl pro povinnost. Je totiž tak snadné říct, že dnes se učit nebudete. Jenže s takovým přístupem byste daleko nedošli a nic se nenaučili. Pro samostudium lze využít výukové materiály a knihy, které jsou běžně k dostání, a to dokonce v pestré nabídce. Kromě toho se učíte i sledováním filmů v původním znění nebo četbou cizojazyčných knih.

Výhoda výuky s lektorem

V současné době jazyková škola nabízí i možnost studia na dálku. Učení probíhá s odborně vyškoleným lektorem, který žáka vybraným jazykovým kurzem provází. Výhodou je možnost se zeptat na mluvnické jevy, kterým nerozumíte. Pro toho, kdo vyžaduje i osobní kontakt je tento způsob učení cizích jazyků jistě mnohem příjemnější než samostudium. Přitom takto lze studovat odkudkoliv – z domova, z kanceláře i na cestách. Pro velmi vytížené studenty je to ideální forma. Jistě ocení i nabídku interaktivních materiálů nebo možnost si lekce nahrát a kdykoliv je zopakovat.

A čemu dáváte přednost vy? Učíte se raději sami, nebo vám vyhovuje práce s lektorem?

Jak poznat fake Conversky?

11.06.2021 17:33 KOMERČNÍ ČLÁNEK (Toto je reklamní sdělení. EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho…

Česká rodinná společnost SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ vstupuje na globální trh…

02.06.2021 19:01 Společnost SIKO po třiceti letech své existence vstupuje s inovativními patentovanými…

Zájem o hypotéky je stále rekordní!

20.05.2021 18:38 KOMERČNÍ ČLÁNEK (Toto je reklamní sdělení. EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňuje jeho…

Moderní technologická řešení a bezpečnost jako samozřejmost úspěšné firmy

19.05.2021 09:38 PR ČLÁNEK - Každá úspěšná firma, která pracuje ve výrobním průmyslovém odvětví, má založenu svou…

Související:

Právě se děje