Lidem chodí falešné SMS zprávy o zrušení termínu operace. Policie hledá autora

Plzeňští policisté vyšetřují podvodné SMS zprávy oznamující zrušení termínu operace nebo vyšetření kvůli koronaviru. Na policii se kvůli nim obrátila Fakultní nemocnice Plzeň, informovala dnes Česká televize (ČT). Nemocnice vyzývá lidi, kterým podvodná SMS přišla, aby ji informovali, a termín operace či vyšetření si ověřili na příslušném oddělení.

Mobilní telefon
doporučujeme

Mluvčí nemocnice Gabriela Levorová televizi řekla, že zprávu minulý týden obdržela jedna z pacientek. "Tato SMS zpráva měla neobvyklý slovosled, špatnou gramatiku a byla odeslána z jiného telefonního čísla, než které používá náš informační objednávkový systém," popsala Levorová. Možnost hackerského útoku nemocnice vylučuje.

Mluvčí policie Michaela Raindlová potvrdila, že kriminalisté se případem zabývají. "S ohledem na probíhající prošetřování nelze v tuto chvíli sdělit více informací," řekla ČT.

Před falešnými zprávami o rušení operací a vyšetření nemocnice varovala na svém webu. "V případě, že obdržíte sms zprávu o zrušení Vašeho nástupu k hospitalizaci či k jinému výkonu ve FN Plzeň, kontaktujte obratem konkrétní pracoviště, jehož jste pacientem k potvrzení či vyvrácení zaslané informace," uvádí nemocnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na podvod. V Česku se šíří další phishingová zpráva, nabízí kupony

27.10.2020 10:21 Komunikačními aplikacemi WhatsApp a Messenger se mezi českými uživateli šíří podvodná phishingová…

Prymula má ochranku. Na ministerstvo zdravotnictví přišel dopis s neznámou…

26.10.2020 13:24 Aktualizováno Na ministerstvo zdravotnictví dnes ráno přišel dopis obsahující neznámou látku. Na twitteru to…

Nejvyšší soud potvrdil uprchlému Rusovi trest za nehodu v Praze

26.10.2020 08:37 Nejvyšší soud odmítl dovolání uprchlého Rusa Olega Gubina, jenž si má odpykat devět let ve vězení…

Recidivista se vloupal do 17 kadeřnictví a salonů krásy, škoda 400 tisíc

23.10.2020 08:52 Policisté obvinili jednapadesátiletého recidivistu z Ostravy ze 17 vloupání, převážně do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama