Policisté při kontrolách na silnicích minulý týden přistihli při řízení 45 řidičů pod vlivem alkoholu a další 19 řidičů pod vlivem jiných návykových látek. Zjistili také přes 3700 přestupků, většinou řidiči překračovali povolenou rychlost. Policie o tom informovala na svém webu.
Do kontrol po celé ČR se od 8. do 14. srpna zapojilo přes 1150 policistů, zaměřili se především na dodržování povolené rychlosti.
"Hlídky zkontrolovaly téměř 9000 vozidel a odhalily přes 3700 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. Přes 2440 řidičů nedodrželo povolenou rychlost.
Mezi další časté přestupky patřilo to, že řidiči neměli auto v řádném technickém stavu, nebyli připoutáni, nevěnovali se řízení či neměli v pořádku doklady. "Pod vlivem alkoholu usedlo za volant 45 řidičů a 19 řidičů pod vlivem jiných návykových látek," doplnila mluvčí.
Policie chce uskutečnit další dopravně bezpečnostní akce. Cílem je snížit nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na silnicích.
Při červencových nehodách zemřelo v Česku na silnicích 33 lidí, proti stejnému loňskému měsíci o 12 méně. Mezi červencovými oběťmi převažovali řidiči osobních aut. Zemřelo jich 14. O život přišlo také pět spolujezdců z osobních vozů a pět motocyklistů.
2. července 2025 19:46
Pavel či Němcová. Policie uzavřela případ důchodce, který vyhrožoval politikům
Související

Pražští řidiči dostali vzkaz od policie. Jednomu místu se večer mají vyhnout

Tragický den na silnicích. Nejvážnější nehoda na Domažlicku stála život tři lidi
Aktuálně se děje
včera

Důchody a novinka ohledně tisícovky navíc. V červenci nastává změna
včera

Australanka je vinná z trojnásobné vraždy. Smrtícím prostředkem se staly houby
včera

Dva incidenty na D3. Dálnici uzavřely hořící kamion i nehoda
včera

Vláda zakázala čínské služby ve státní správě. Znovu řešila i páteční blackout
včera

Rusko může za sestřelení letounu MH17 nad východní Ukrajinou, rozhodl soud
včera

Předsezónní strasti a radosti fotbalové Slavie. Hlásí posily i zranění, zůstane kouč Trpišovský?
včera

Fico promluvil u soudu, ale nikoliv osobně. Atentátník odmítá doživotí
včera

Šok v Red Bullu: Christian Horner po dvou dekádách končí na pozici šéfa
včera

Izrael chce přesídlit lidi z Gazy do „humanitárního města“. Šlo by zřejmě o válečný zločin
včera

Norskem otřásá skandál. Syn korunní princezny je obviněn ze znásilnění
včera

Pavel: Rusko musí pochopit, že je nutné jednat. Válka jinak může trvat roky
včera

Pravda o americké vojenské pomoci Ukrajině. Má dorazit další, Trump už ji slíbil
včera

Schillerová si neúspěch u Ústavního soudu vyložila po svém. Mluví o dobré zprávě
včera

Trump údajně hrozil Putinovi, že nechá bombardovat Moskvu. Vyhrožovat měl i Číně
včera

Předpověď počasí už s extrémy nepočítá. Meteorologové upřesnili výstrahu
včera

Unijní ostuda: Jen jedna z 27 zemí si splnila úkol. Šlo přitom o klima
včera

Důchodová reforma platí. ANO u Ústavního soudu narazilo
včera

Povodně v Texasu už mají přes sto obětí. Zemřely desítky dětí, padají první obvinění
včera

Nové informace o rozsahu škod pro íránský jaderný program. Šéf rozvědky promluvil
včera
Putin tak dlouho ignoroval Trumpa, až ho rozzuřil. USA mohou brzy promluvit jazykem síly
Po celé měsíce vystupoval americký prezident Donald Trump ve vztahu k válce na Ukrajině zdrženlivě. Jeho vyjádření byla sice často ostrá v tónu, ale obsahově střídmá – ať už směrem ke Kyjevu, nebo Moskvě. Bylo zřejmé, že jeho primárním cílem je uklidnit ruského prezidenta a přimět ho k větší vstřícnosti vůči požadavkům Ukrajiny i západních spojenců. Jenže s rostoucí neochotou Vladimira Putina ustoupit se tento přístup začal jevit jako neúčinný. Změna na sebe nenechala dlouho čekat.
Zdroj: Jakub Jurek