Pražská policie zadržela recidivistu obviněného z trestných činů v 8 případech

Policie v minulém týdnu zadržela nebezpečného recidivistu, který od začátku letošního roku páchal v Praze trestnou činnost. Devětatřicetiletý zadržený podle policie hrozil například dvěma mužům, že jim prostřelí kolena a ukradl jim peníze, ve třech případech ujížděl policistům na motorce, ačkoliv má do roku 2026 zákaz řízení, a při prohlídkách u něj byla vždy nalezena střelná zbraň a drogy.

Eurozpravy.cz

Muž je obviněný z trestných činů v osmi případech, je ve vazbě, hrozí mu až osmiletý trest vězení. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

"Kriminalistům z pražské Palmovky se v polovině května podařilo shromáždit dostatek důkazů k zadržení šestnáctkrát soudně trestaného recidivisty, který od počátku letošního roku na území hlavního města Prahy páchal trestnou činnost," uvedla mluvčí. Zadržený je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestných činů vydírání, nedovolené ozbrojování, poškození cizí věci, přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a to celkem v osmi případech, dodala.

Obviněný podle mluvčí na začátku roku na Černém Mostě v Praze 14 hrozil dvěma mužům sedících v autě krátkou střelnou zbraní, že jim prostřelí kolena. Následně vystřelil z pistole vedle hlavy jednomu z poškozených a při odchodu jim odcizil několik tisíc korun a prostřelil dveře u vozidla, popsala mluvčí. V únoru se zase lekl policistů, opustil své vozidlo Audi a odjel alternativní přepravní službou. Policie u něj poté nalezla střelnou zbraň s nábojem v komoře, padesát gramů pervitinu a vysokou finanční hotovost.

Ve třech případech pak policistům ujížděl na motorce, přestože má podle Siřišťové do roku 2026 vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. "Pokaždé se obviněný odmítnul podrobit testu na přítomnost drog. Při prohlídkách u něj kolegové nalezli speciálně upravené střelné zbraně připravené ke střelbě a několik gramů omamných a psychotropních látek jedu," sdělila mluvčí.

Kriminalisté muže zadrželi ve čtvrtek 14. května. Podezřelý přijel na místo autem, policisté kvůli možnému dalšímu nebezpečnému pronásledování počkali, až vystoupí. Protože ale poté na výzvy kriminalistů nereagoval a snažil utéct zpět do vozidla, zpacifikovali ho pomocí donucovacích prostředků. "Prohlídkou vozidla byla nalezena střelná zbraň opět s nábojem v komoře, která byla nachystaná v prostoru u řadicí páky spolu s několika noži," dodala mluvčí.

Témata: EZ

Muž se zákazem řízení odjel zdrogovaný autem i od soudu

23.06.2021 10:06 Muž souzený ve Frýdku-Místku za nezákonné řízení auta odjel vozem minulý týden i přes vyslovený…

Policie obvinila strojvůdce kvůli loňské nehodě vlaků u Perninku

23.06.2021 09:40 Police obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti osmadvacetiletého strojvedoucího vlaku, který loni…

Policie loni evidovala méně trestných činů s nenávistným podtextem

18.06.2021 15:27 V loňském roce policie zaznamenala 134 trestných činů s nenávistným podtextem, o 36 méně než v roce…

Soud v Mostě zprostil obžaloby dva zaměstnance chemičky v souvislosti s…

18.06.2021 12:12 Aktualizováno Mostecký soud dnes zprostil viny dva zaměstnance chemičky Unipetrol obžalované z ohrožení z…

Dbalý si odpyká deset let, soud potvrdil propadnutí majetku

17.06.2021 16:22 Aktualizováno Pražský vrchní soud dnes uložil bývalému řediteli pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíru Dbalému…

Koronavirová pandemie loni v Česku výrazně snížila kriminalitu

16.06.2021 12:59 Počet zahájených trestních řízení proti fyzickým osobám loni podle výroční zprávy Nejvyššího…

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce pro sirotky

15.06.2021 12:44 Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům…

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

Související:

Právě se děje