Disney+ se zpozdí. Do Česka dorazí streamovací služba nejdříve koncem roku

The Walt Disney Company se streamovací službou Disney+ je zřejmě největším konkurentem hegemona Netflix, protože za tři měsíce od spuštění získala 28,6 miliónu platících zákazníků. Disney+ těží především z rozsáhlé knihovny od věhlasných studií Fox, Pixar, Marvel, Lucasfilm či National Geographic.

Přidejte svůj názor

Logo nové streamovací služby Disney+
doporučujeme

Před startem platformy Disney+ uvedla mateřská společnost The Walt Disney Company, že chce do pěti let získat 60 milionů platících zákazníků. Necelých 30 milionů zákazníků po pár měsících provozu však značí, že původní odhady byly velmi střídmé. Velký potenciál růstu nabízejí především země, v nichž „plusko“ zatím není dostupné. V současnosti je služba funkční od 12. listopadu v USA, Kanadě a v Nizozemsku a od 19. listopadu v Austrálii, Portoriku a na Novém Zélandě.

Během konferenčního hovoru u příležitosti oznámení finančních výsledků za poslední čtvrtletí prohlásil generální ředitel The Walt Disney Company Bob Iger, že v další vlně, která proběhne 24. března, dorazí Disney+ do Francie, Itálie, Irska, Německa, Rakouska, Španělska, Švýcarska a Velká Británie. O pět dní později má následovat Indie. Další vlna dorazí v létě letošního roku a „plusko“ bude zpřístupněno pro Belgii, Dánsko, Finsko, Norsko, Portugalsko a Švédsko.

Česká kotlina společně se Slovenskem tak nejspíš spadá do kolonky „východní Evropa“, což by podle loni zveřejněného plánu znamenalo, že ke spuštění služby dojde nejdříve v prvním kvartálu fiskálního roku 2021, tedy v posledním kalendářním období roku 2020. Ovšem je možné, že spouštění ve východní Evropě bude rovněž probíhat ve vlnách a nic nezaručuje, že se Česko či Slovensko objeví v hned v té první. Globální dostupnost Disney+ je předpokládána do konce fiskálního období 2021, tedy do podzimu roku 2020.

Disney+ nabízí například seriál Mandalorian (2019), který se stal vlajkovou lodí nově spuštěné služby. Do The Walt Disney Company patří také americká streamovací služba Hulu, která se zaměřuje na pořady pro starší diváky, zatímco „plusko“ cílí především na mladší populaci. Hulu má v Americe okolo 30 miliónu předplatitelů a Bob Iger má již plány na její globální rozšíření. To ovšem nenastane dříve než ke konci roku 2021, protože přednost má Disney+.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Tom Hanks s manželkou opustili nemocnici, dál jsou v karanténě

17.03.2020 07:51 Americký oscarový herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová opustili australskou nemocnici, v níž…

RECENZE: Frčíme do magického světa bez magie, kterou je potřeba opět…

13.03.2020 14:13 Může se zdát, že se Pixar zaseknul v koloběhu rozvíjení zaběhnutých značek, ale když už se pustil…

Zemřela herečka a režisérka Tonie Marshallová (†68). Proslavil ji film…

12.03.2020 16:26 Ve věku 68 let dnes zemřela francouzsko-americká herečka, režisérka a scénáristka Tonie Marshallová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy