Jumanji a Ledové království II drtí kina, Vlastníci se drží těsně za Špindlem 2

Jumanji: Další level drží i druhý týden prvenství v českých kinech, v nichž už čtyři týdny po sobě řádí Ledové království II. Fantasticky si vede i Joker, který však vypadnul z top 10, ale po jedenácti týdnech jej vidělo půl miliónu diváků, což je na eRkový snímek v tuzemsku vynikající. Z českých snímků se dlouhodobě daří Poslední aristokratce.

Čtyři hlavní hrdinové + jejich pátý společník, který je tak nějak do počtu.
doporučujeme

Tento víkend se v multiplexech objevily dvě novinky, animovaný snímek Sněžná mela a horor Černé Vánoce. Na průměrně hodnocenou Sněžnou melu se během víkendu (12.-15. 12.) vypravilo bezmála 14 tisíc diváků a tržby se zastavily na 1,35 mil. Kč, což stačilo na sedmé místo. Černé Vánoce mají spíše podprůměrné hodnocení, čemuž odpovídá devátá příčka a výdělek 960 tisíc Kč s návštěvností necelých 9 tisíc diváků. Na stříbrných plátnech artových kin se promítalo historické drama Curiosa mapující život spisovatele Pierra Louÿse a francouzská road movie Yao o třináctiletém chlapci, který se vydal do Afriky za svým hereckým idolem (Omar Sy). Ani jeden z těchto snímků se do žebříčku top 10 neprobojoval.

První příčka i druhý týden náleží Jumanji: Další level, které se zde s největší pravděpodobností vyhřívá naposled, protože tento týden do kin vtrhne Star Wars: Vzestup Skywalkera, jež uzavírá ságu nešťastného pokolení Skywalkerů. Jumanji stále drží 70 % hodnocení na ČSFD a během víkendu utržilo 11,4 mil. Kč od 97 tisíc diváků, což je parádní pokles pouhých 16 %. Za dva týdny Jumanji vidělo 197 tisíc diváků, kteří v kinech odevzdali 27,5 mil. Kč.

V krasojízdě na druhé příčce pokračuje Ledové království II, které tento týden vydělalo dalších 9,9 mil. Kč, během něhož jej navštívilo 84 tisíc diváků. Pokles tržeb oproti minulému víkendu je luxusních 13 %, což je o to zajímavější, neboť tuto animovanou pohádku již v česku vidělo 570 tisíc diváků. Celkové tržby po čtyřech týdnech dosahují luxusních 82,2 mil. Kč z tuzemska. A jen tak na okraj, celosvětové tržby se během tohoto týdne přehoupnou přes miliardu dolarů, a k tomu si připočtěte násobně větší profit z prodeje reklamních předmětů a je tuplem jasné, že se brzy objeví další pokračování.

Třetí místo okupuje velmi nepovedená komedie Špindl 2, kterou o víkendu navštívilo 22 tisíc diváků, jež do kasiček odevzdali 2,6 mil. Kč. Za dva týdny tak snímek utržil necelých 8 mil. Kč a do kina se na něj vydalo 57 tisíc diváků. Mnohem pozitivnější je však čtvrtá pozice, na níž se drží vydařená komedie Vlastníci. Tento víkend zaujala výborně hodnocená scénáristická prvotina Jiřího Havelky 19,4 tisíc diváků a utržila 2,4 mil. Kč, což je pokles pouhých 12 % oproti minulému víkendu. Za čtyři týdny v kinech tak Vlastníci vydělali 22 mil. Kč a vidělo je 146 tisíc diváků.

Na pátou příčku si polepšilo Le Mans '66, které 12,5 tisíce diváků podpořilo 1,5 mil. Kč, což v průběžném součtu po pěti týdnech činí 23,7 mil. Kč. Tento snímek, který se chlubí vynikajícím hodnocením 93 % na ČSFD navštívilo 143 tisíc fanoušků spálených pneumatik a vysokooktanového benzínu. Pod snímek s Mattem Damonem a Christianem Balem se propadli Pat a Mat: Kutilské trampoty. Na dva nešiky dorazilo necelých 13,6 tisíc diváků, ale výsledná tržba je necelých 1,4 mil. Kč, z důvodu nižší ceny vstupenek. Celkově Pat a Mat berou po dvou týdnech 4 mil Kč a navštívilo je 32 tisíc diváků.

Na osmé pozici se umístila Emilia Clarke se snímkem Last Christmas. Docela slušně přijatá romantická komedie utržila 1,1 mil. Kč a navštívilo ji 9,4 tisíc diváků. Po třech týdnech to vychází na 5,8 mil. Kč od 38,8 tisíc diváků.

Desátou pozici drží Poslední aristokratka, která i přes průměrné hodnocení zvládá docela slušně vydělávat. Tento víkend Připsala 630 tisíc Kč. a 6,6 tisíc diváků, což v konečném součtu po osmi týdnech vychází na parádních 62,2 mil. Kč a návštěvnost 417 tisíc diváků.

A výjimečně se ještě zastavme u jedenáctého místa, na němž zakotvil Joker. Po jedenácti týdnech v kinech je to stále úspěch, navíc když k dobru přiložil 400 tisíc Kč od 3,8 tisíc diváků, což jej celkově posunulo na 84,3 mil. Kč a 504 tisíc spokojených fanoušků. Tento týden však je Jokerův poslední v českých multiplexech, protože již zmíněné Star Wars se chystá zadupat všechny ostatní do země.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ROZHOVOR: Film Bourák má především pobavit, reaguje Jarchovský na kritiku

04.07.2020 16:21 ROZHOVOR - Do kin před nedávnem vstoupil nový film Ondřeje Trojana Bourák a netěší se zrovna…

RECENZE: Komedie Bourák je protkaná absurdními situacemi, které nejsou…

02.07.2020 19:03 RECENZE - První „velká“ premiéra po znovuotevření kin věštila Bourákovi čisté pole působnosti.…

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Tom Hanks: Nikdo neví, kdy se začne v Hollywoodu znovu natáčet

01.07.2020 13:26 V Hollywoodu v současnosti nikdo neví, kdy se tam obnoví filmová produkce, kterou před několika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy