Na co do kina? Ledové království 2 je hitem, boduje i nová česká komedie

Jasným vítězem víkendové návštěvnosti českých kin se stalo pokračování amerického animovaného snímku Ledové království 2. Pohádkový příběh, ve kterém se královna Elsa, její sestra Anna, sněhulák Olaf, ledař Kristoff a sob Sven opět vydají na výpravu plnou kouzel a dobrodružství, od čtvrteční premiéry vidělo 230.550 lidí a jeho tržby dosáhly 35 milionů korun.

film Ledové království II
doporučujeme

Druhé místo rovněž obsadila novinka, česká komedie Vlastníci. O víkendu přilákala do kin 46.700 lidí, kteří za vstupenky zaplatili sedm milionů. Vyplynulo to Unie filmových distributorů.

zdroj: YouTube

Na třetí místo z předchozího prvního se posunul americký film Le Mans '66 z historie 24hodinovém závodu ve francouzském Le Mans. Téměř 29.000 diváků za lístek na něj o víkendu zaplatilo pět milionů korun. Čtvrté a páté místo obsadily české komedie Poslední aristokratka s 16.700 diváky a Ženská na vrcholu s téměř 15.000 návštěvníky.

Žádný další český film se v první desítce už neumístil, 15. místo ale obsadil česko-slovenský film Amnestie, který popisuje složitost období po roce 198.

Ve čtvrtek do kin zamíří česko-francouzský dokument Joëla Fargese a Terezy Brdečkové Jiří Trnka: Nalezený přítel a francouzské filmy Výjimeční a Bílá jako padlý sníh. Premiéru bude mít v Česku také dánský dobrodružný fantasy film Valhalla: Říše bohů a britsko-americký snímek Last Christmas.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začalo natáčení filmu Služka, objeví se v něm řada známých herců

28.09.2020 16:58 V česko-slovenské koprodukci začalo minulý týden natáčení romantického historického dramatu Služka…

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama