Na co do kina? Ledové království 2 je hitem, boduje i nová česká komedie

Jasným vítězem víkendové návštěvnosti českých kin se stalo pokračování amerického animovaného snímku Ledové království 2. Pohádkový příběh, ve kterém se královna Elsa, její sestra Anna, sněhulák Olaf, ledař Kristoff a sob Sven opět vydají na výpravu plnou kouzel a dobrodružství, od čtvrteční premiéry vidělo 230.550 lidí a jeho tržby dosáhly 35 milionů korun.

Přidejte svůj názor

film Ledové království II
doporučujeme

Druhé místo rovněž obsadila novinka, česká komedie Vlastníci. O víkendu přilákala do kin 46.700 lidí, kteří za vstupenky zaplatili sedm milionů. Vyplynulo to Unie filmových distributorů.

zdroj: YouTube

Na třetí místo z předchozího prvního se posunul americký film Le Mans '66 z historie 24hodinovém závodu ve francouzském Le Mans. Téměř 29.000 diváků za lístek na něj o víkendu zaplatilo pět milionů korun. Čtvrté a páté místo obsadily české komedie Poslední aristokratka s 16.700 diváky a Ženská na vrcholu s téměř 15.000 návštěvníky.

Žádný další český film se v první desítce už neumístil, 15. místo ale obsadil česko-slovenský film Amnestie, který popisuje složitost období po roce 198.

Ve čtvrtek do kin zamíří česko-francouzský dokument Joëla Fargese a Terezy Brdečkové Jiří Trnka: Nalezený přítel a francouzské filmy Výjimeční a Bílá jako padlý sníh. Premiéru bude mít v Česku také dánský dobrodružný fantasy film Valhalla: Říše bohů a britsko-americký snímek Last Christmas.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Tom Hanks s manželkou opustili nemocnici, dál jsou v karanténě

17.03.2020 07:51 Americký oscarový herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová opustili australskou nemocnici, v níž…

RECENZE: Frčíme do magického světa bez magie, kterou je potřeba opět…

13.03.2020 14:13 Může se zdát, že se Pixar zaseknul v koloběhu rozvíjení zaběhnutých značek, ale když už se pustil…

Zemřela herečka a režisérka Tonie Marshallová (†68). Proslavil ji film…

12.03.2020 16:26 Ve věku 68 let dnes zemřela francouzsko-americká herečka, režisérka a scénáristka Tonie Marshallová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama