Netflix uvedl svou první africkou produkci, seriál Queen Sono

Americká streamovací společnost Netflix dnes uvedla svou první původní africkou produkci. Je jí šestidílný seriál Queen Sono, který pojednává o agentce tajných služeb, která vyšetřuje nebezpečnou politicko-kriminální síť a smrt vlastní matky, napsala agentura AFP. V hlavní roli účinkuje jihoafrická herečka Pearl Thusiová.

Přidejte svůj názor

Netflix
doporučujeme

"Seriál je přesně tím, co jsme chtěli udělat. Tedy nechat Afričany vyprávět příběhy z Afriky," uvedl při premiéře pořadu v Johannesburgu Ted Sarandos ze společnosti Netflix. Seriál režíroval jihoafrický režisér Kagiso Lediga a natáčel se na různých místech v Keni, Tanzanii, Nigérii a v Jihoafrické republice. V pořadu lze také zaslechnout řadu afrických jazyků.

Uvedení afrického seriálu v televizním světě, kde drtivě převládá americká produkce, uvítalo podle AFP v největším jihoafrickém městě Johannesburgu mnoho lidí se značným nadšením. "Ukazuje to, že my Afričané můžeme sami dokázat velké věci," řekla AFP 48letá prodavačka. "Nepotřebujeme Evropany, Asiaty, nebo někoho dalšího, abychom mohli vyprávět své příběhy," dodala.

Ředitelka Netflixu pro Afriku Dorothy Ghettubaová přitom uvedla, že společnost již pracuje na uvedení dalších afrických seriálů.

Afrika je nejvíce proslulá takzvanou nollywoodskou produkcí pocházející z Nigérie, kde má filmový průmysl hodnotu několika miliard dolarů (desítky miliard korun). Podle expertů však Netflix nabízí režisérům a scénáristům v Africe příležitost, jak zrealizovat kvalitnější díla, než jaká obvykle vycházejí z nejlidnatějšího afrického státu.

Na platformě Netflix je od dnešního dne ke shlédnutí všech šest episod Queen Sono. 

Témata: Netflix | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti covid-19 s humorem. Česká televize připravuje komediální seriál o…

06.04.2020 09:48 Česká televize (ČT) i přes rušení filmových produkcí kvůli opatřením proti šíření koronaviru…

Zemřela herečka Shirley Douglasová, matka Kiefera Sutherlanda

06.04.2020 05:32 Známá kanadská divadelní a filmová herečka a aktivistka Shirley Douglasová zemřela v neděli ve věku…

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Tom Hanks s manželkou opustili nemocnici, dál jsou v karanténě

17.03.2020 07:51 Americký oscarový herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová opustili australskou nemocnici, v níž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy