Pixar připravuje dva originální filmy na rok 2020: Frčíme a Duše

Zřejmě nejznámější studio produkující výhradně animované filmy připravuje dva originální snímky, které zpracovávají téma smrti. Frčíme bude především bavit, zatímco Duše se diváky pokusí rozplakat. Hlasy hlavním rolím propujčili Chris Pratt, Tom Holland, Octavia Spencer či Jamie Foxx.

Přidejte svůj názor

Film "Frčíme"
doporučujeme

Studio Pixar je známé jako průkopník animovaného filmu. Poprvé se Pixar proslavil Příběhem hraček, který v roce 1995 ukázal, jak dalece pokročil vývoj 3D animace, a čeho je s ní možné dosáhnout v audiovizuálním produktu. Od té doby si studio vybudovalo neotřesitelnou pozici továrny na originální animované snímky, mezi něž patří například Ratatouille, WALL-E či Rebelka.

Kromě filmů s unikátním námětem studio pokračovalo také v úspěšných franšízách (Auta, Úžasňákovi), z nichž poslední – údajně už opravdu poslední – čtvrtý díl Příběhu hraček vydělal od červnové premiéry přes miliardu dolarů (boxofficemojo.com). Inu, kdo umí, umí.

V současnosti Pixar dokončuje dvojici filmů, které se dočkají premiéry během první poloviny příštího roku. Nejprve do kin dorazí road movie Frčíme, jež se odehrává ve fantaskním světě, který si vypůjčuje mnoho prvků ze současného urbanizovaného světa. Snímek tak částečně nepřímo odpovídá na otázku, jak by mohl vypadat náš svět, kdyby nebyl obydlen lidmi, ale pouze postavičkami z naší fantazie.

Hlavní zápletka sleduje příběh dvou elfích bratrů Iana a Barleyho, kteří se pomocí kouzelné hole pokouší oživit zesnulého otce. To se jim povede pouze napůl – a to doslova. Proto se vydávají na cestu, aby našli poslední zbytky magie a alespoň na chvíli otce oživili.

Menšího bratra Iana namluvil lehce neurotický Tom Holland a Barleymu propůjčil svůj hlas Chris Pratt. Můžeme se tedy těšit na interakci starých známých z Marvellovského universa. Matku obou bratrů, Laurel, namluvila Julia Louis-Dreyfus a role Mantichory se ujala Octavia Spencer, držitelka Oscara za nejlepší vedlejší roli. Scénář a režii si vzal na starost Don Scanlon, který již režíroval Univerzitu pro příšerky, a jako člen kreativního týmu se podílel na většině posledních filmech studia Pixar. Frčíme by mělo dorazit do českých kin 6. března.

trailer Frčíme | zdroj: YouTube

Druhý připravovaný film, Duše, by se měl na stříbrném plátně objevit 19. června. Snímek Duše byl překvapením, protože nikdo nečekal, že Pixar uvede dva originální filmy během jednoho roku.

Hlavním hrdinou je Joe Gardner, středoškolský učitel hudby žijící v New Yorku, jehož snem bylo stát se jazzovým pianistou. Pomalu semu začíná jeho sen plnit, když náhle nešťastnou náhodou zemře. Po smrti se probouzí na tajuplném místě jako duše, který se musí připravit na návrat do skutečného světa.

Nosná premisa filmu je jednoduchá – každý člověk má duši, která je svým způsobem nesmrtelná, a po naší smrti se musí opět připravit na návrat. K tomu slouží místo nazvané „You Seminar“, kterým musí každá duše úspěšně projít, aby se mohla navrátit zpět. Zde získává své vášně a záliby, jež bude v novém těle naplňovat.

Hlas Joa Gardnera patří Jamiemu Foxxovi, který si dabování animáků vyzkoušel už u konkurence ve filmech Rio a Rio 2. Hudbu napsal jazzový hudebník Jon Batiste a Atticus Ross společně s Trentem Reznorem, jež jsou známí jako frontmani skupiny Nine Inch Nails.

Film Duše se podobně jako Frčíme snaží vypořádat s naší vlastní smrtelností a je chvályhodné, že se autoři pokoušejí zpřístupnit toto mnohdy tabuizované téma i dětem. Zatím to vypadá, že se můžeme těšit na další emoční lubrikant jakým bylo Vzhůru do oblak, takže si v červnu do kina nezapomeňte přibalit kapesníky.

trailer Duše | zdroj: YouTube

Onward (2020)

Premiéra: 6. března 2020

Režije: Dan Scanlon

Scénář: Dan Scanlon

Hudba: Jeff Danna, Mychael Danna

Hrají (hlasy): Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus, John Ratzenberger, Octavia Spencer

USA / animovaný / komedie / rodinný / fantasy

Soul (2020)

Premiéra:

Režije: Pete Docter, Kemp Powers 

Scénář: Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers 

Hudba: Jonathan Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross 

Hrají (hlasy): Jamie Foxx, Tina Fey, Daveed Diggs, John Ratzenberger

USA / animovaný / komedie / rodinný / fantasy / hudební

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Tom Hanks s manželkou opustili nemocnici, dál jsou v karanténě

17.03.2020 07:51 Americký oscarový herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová opustili australskou nemocnici, v níž…

RECENZE: Frčíme do magického světa bez magie, kterou je potřeba opět…

13.03.2020 14:13 Může se zdát, že se Pixar zaseknul v koloběhu rozvíjení zaběhnutých značek, ale když už se pustil…

Zemřela herečka a režisérka Tonie Marshallová (†68). Proslavil ji film…

12.03.2020 16:26 Ve věku 68 let dnes zemřela francouzsko-americká herečka, režisérka a scénáristka Tonie Marshallová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy