V 71 letech zemřel herec Andrej Hryc

Ve věku 71 let dnes podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc. Informovala o tom slovenská média s odvoláním na instagramový příspěvek jeho dcery Wandy Adamcik Hrycové.

Andrej Hryc
doporučujeme

Na úmrtí slavného herce upozornila slovenská média s odkazem na jeho dceru Wandu. Ta smutnou zprávu oznámila na sociální síti.

"Dnes ve 3:13 hodin mě opustil nejdůležitější muž mého života… poslední hodiny jsem ho držela pevně za ruku, poslední slova, které jsem mu řekla, byla "miluju tě" a poslední slova, které on řekl, byla "i já tě moc miluju"," napsala na Instagramu.

"Sbohem táto, děkuji za všechno, už nic nebude jako doteď," dodala Wanda, která se dokonce naučila dělat si antigenní testy, aby mohla svého tátu navštěvovat.

Veřejnost se o jeho nemoci poprvé dozvěděla loni v dubnu. Po několikaměsíční léčbě v nemocnici se zdálo, že to nejhorší má za sebou, prodělal dokonce transplantaci kostní dřeně, kterou dostal od své sestry.

Pak se ale jeho stav opět zhoršil. Na podzim onemocněl, dostal zápal plic, a měl i další přidružené problémy. Nakonec herec, který roce v 2008 přišel dva dny před Štědrým dnem o svého syna, souboj s nemocí nezvládl.

Jako divadelní herec Hryc působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě a hostoval i v jiných divadlech. Na kontě má více než 50 filmů, mimo jiné Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště, Habermannův mlýn a Příběh kmotra. Čeští diváci jej znají také ze seriálu Ulice či snímku Černí baroni.

Hryc vystupoval i ve Slovenském rozhlase, sám založil rádio Twist, vystupoval v muzikálech a byl považován za výraznou osobnost slovenského dabingu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kina měla loni nejméně návštěvníků v historii Česka

14.02.2021 09:57 Do kin loni kvůli epidemii koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii České republiky.…

Český film Šarlatán má šanci na Oscara, je v užším výběru

11.02.2021 04:50 Český film Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové se dostal do užšího výběru 15 filmů, které se…

Zemřel scénárista Jean-Claude Carrière, spolupracoval s Formanem

09.02.2021 05:31 Francouzský spisovatel a scénárista Jean-Claude Carrière, který spolupracoval se slavnými režiséry…

Netflix v Lednu: To nejlepší, co bylo k vidění. Rozčarování, Lupin a…

07.02.2021 14:12 Americká streamovací společnost pomalu ale jistě buduje obsáhlou databázi pořadů a snaží se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama