V 71 letech zemřel herec Andrej Hryc

Ve věku 71 let dnes podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc. Informovala o tom slovenská média s odvoláním na instagramový příspěvek jeho dcery Wandy Adamcik Hrycové.

Andrej Hryc
doporučujeme

Na úmrtí slavného herce upozornila slovenská média s odkazem na jeho dceru Wandu. Ta smutnou zprávu oznámila na sociální síti.

"Dnes ve 3:13 hodin mě opustil nejdůležitější muž mého života… poslední hodiny jsem ho držela pevně za ruku, poslední slova, které jsem mu řekla, byla "miluju tě" a poslední slova, které on řekl, byla "i já tě moc miluju"," napsala na Instagramu.

"Sbohem táto, děkuji za všechno, už nic nebude jako doteď," dodala Wanda, která se dokonce naučila dělat si antigenní testy, aby mohla svého tátu navštěvovat.

Veřejnost se o jeho nemoci poprvé dozvěděla loni v dubnu. Po několikaměsíční léčbě v nemocnici se zdálo, že to nejhorší má za sebou, prodělal dokonce transplantaci kostní dřeně, kterou dostal od své sestry.

Pak se ale jeho stav opět zhoršil. Na podzim onemocněl, dostal zápal plic, a měl i další přidružené problémy. Nakonec herec, který roce v 2008 přišel dva dny před Štědrým dnem o svého syna, souboj s nemocí nezvládl.

Jako divadelní herec Hryc působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě a hostoval i v jiných divadlech. Na kontě má více než 50 filmů, mimo jiné Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště, Habermannův mlýn a Příběh kmotra. Čeští diváci jej znají také ze seriálu Ulice či snímku Černí baroni.

Hryc vystupoval i ve Slovenském rozhlase, sám založil rádio Twist, vystupoval v muzikálech a byl považován za výraznou osobnost slovenského dabingu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Třetí sezóna v F1. Radost, strach, naděje a boj o život v…

10.04.2021 22:00 Třetí sezóna F1: Touha po vítězství mapuje dramatickou sezónu 2020, která byla silně poznamenaná…

Tajemství staré bambitky se vrací. Bude dvojka

06.04.2021 14:09 Tajemství staré bambitky je jednou z nejúspěšnějších českých pohádek posledního desetiletí.…

Svěrákovi natáčejí novou komedii

31.03.2021 09:30 Den po svých narozeninách začal Zdeněk Svěrák natáčet film Betlémské světlo, ve kterém si zahraje…

Česká televize prodlouží vysílání kanálu ČT3 aspoň do konce roku

24.03.2021 21:43 Česká televize (ČT) prodlouží vysílání kanálu ČT3 pro seniory nejméně do konce letošního roku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama