Comic-Con Prague 2022: V Praze pokračuje setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů

V pražském centru O2 universum dnes pokračuje třetí ročník setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con. Potrvá do 24. dubna. Návštěvníci se i dnes mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na promítání, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také na hraní videoher a stolních her.

Comic-Con Prague

Jedním z hlavních hostů dnešního a nedělního programu Comic-Con Prague bude anglický herec Bernard Hill, který si zahrál krále Théodena ve filmové trilogii Pán prstenů nebo kapitána Edwarda Jamese Smitha ve velkofilmu Titanic. Jeho dnešní přednáška bude mít název Král a kapitán. Další host Christopher Lambert známý jako Higlander, Tarzan nebo bůh hromu Raiden z filmu Mortal Kombat nabídne z angličtiny tlumočené setkání s názvem Zůstat může pouze jeden. Představí se i anglická herečka Victoria Yeatesová, která si zahrála ve snímcích Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny a Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství.

Přednášku bude mít astronom a popularizátor vědy Jiří Grygar. Součástí programu bude i beseda s francouzským cosplay párem Sikay Cosplay a Craxus Cosplay o herních a filmových cosplayích, kteří svou lásku k oblíbeným fantasy hrdinům vyjadřují skrze kostýmy.

Videoherně a deskoherně je vyhrazena plocha přes 1400 metrů čtverečních. V obří videoherně se nacházejí nové i retro konzole, videohry, virtuální realita, ale také herní počítače, notebooky a podobně. Deskoherna pak nabízí desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Podruhé mohou návštěvníci akce navštívit stánek hlavního města a jeho akciových společností, kde s pomocí virtuální reality navštíví Prahu budoucnosti. Expozice HBO Max přinese možnost obdivovat modrý automobil Ford Anglia známý z filmového světa Harryho Pottera.

Comic-Con Prague vychází ze zahraničního konceptu, který má za sebou půlstoletou historii. První taková akce se konala v USA v roce 1970. Na první ročník setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih v ČR přišlo předloni do pražského O2 universum 23.000 návštěvníků, loni jich pak pořadatelé zaznamenali 18.500. Více informací k programu se nachází na stránkách festivalu.

ON-LINE 90. den války: Rusové se nejspíš pokusí o další útoky a obklíčení…

24.05.2022 13:12 Rusko soustřeďuje síly k místním útokům a ruská armáda se spolu se separatistickými jednotkami…

Počasí: Část Česka skropí vydatný déšť, spadne až 60 milimetrů srážek

24.05.2022 06:00 S vydatnými srážkami musí od dnešního poledne počítat obyvatelé v pásu od Vysočiny po Jeseníky.…

V Česku se objevil první případ opičích neštovic

24.05.2022 13:40 V Česku se potvrdil první případ opičích neštovic. Serveru Seznam Zprávy to řekl Pavel Dlouhý,…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Gazdík odvolal z funkce ředitelku Cermatu

24.05.2022 12:01 Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků…

Související:

Právě se děje

reklama