Řeky v Královéhradeckém kraji klesají, první stupeň již jen na Metuji

Nedělním deštěm a táním vzedmuté hladiny řek v Královéhradeckém kraji začaly s ustáváním srážek po půlnoci klesat. Nejnižší první stupeň povodňové aktivity dnes po 08:00 platil již jen na Metuji v profilu Krčín na Náchodsku. Hranici prvního stupně tam přesahoval o dva centimetry. Vyplývá to dat hradeckého ústředí státního podniku Povodí Labe.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejvíce vystoupala hladina Labe ve Vestřevi na Trutnovsku, kde v neděli ve 20:00 přesáhla hranici druhého stupně povodňové aktivity. Od nedělního rána Labe ve Vestřevi stouplo ze 41 až na 148 centimetrů v neděli ve 23:00, průtok v řece se znásobil ze sedmi metrů krychlových za vteřinu na 66 metrů krychlových. Dnes po 08:00 hladina klesla pod hranici prvního povodňového stupně.

Hranici prvního stupně v neděli odpoledne a večer ještě přesáhly hladiny Labe ve Špindlerově Mlýně, Divoké Orlice v Orlickém Záhoří na Rychnovsku, Úpy v Trutnově a Matuje na Náchodsku.

Nejvíc v hradeckém kraji podle dat Povodí Labe zatím pršelo v Krkonoších a v Orlických horách. Na stanici Labská ve Špindlerově Mlýně od nedělního rána spadlo 73 litrů vody na metr čtvereční. V Orlickém Záhoří napršelo 49 litrů vody na metr čtvereční. V Hradci Králové stanice zaznamenaly výrazně menší srážky, a to 15 litrů vody na metr čtvereční.

Meteorology vydaná výstraha na vzestup hladin v hradeckém kraji platí do dnešní půlnoci. Týká se Vrchlabí a okolí, katastru Dobrušky, Trutnovska a Rychnovska. Meteorologové však předpokládají, že dnes budou hladiny řek postupně klesat.

Dnes by mělo být v kraji polojasno až oblačno. Odpoledne se čeká přibývání oblačnosti a k večeru a večer postupně místy déšť. V polohách nad 800 metrů nad mořem se čeká zpočátku déšť se sněhem nebo sněžení. Teploty by se měly pohybovat mezi pěti až osmi stupni, na horách kolem nuly. Vítr by proti neděli měl být výrazně slabší, v nárazech by měl mít rychlost až 50 kilometrů v hodině.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplé počasí dlouho nevydrží. Skokově se ochladí

07.04.2020 09:16 Aktualizováno Teploty nad 20 stupňů v Česku dlouho nevydrží. Na přelomu týdne se prudce ochladí a teploty klesnou…

Předpověď na noc a středu 8. dubna

07.04.2020 08:56 Počasí u nás bude ovlivňovat slábnoucí oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní a střední Evropou…

Počasí: Česko se mrazů nezbaví. Přidá se i vichřice

06.04.2020 22:00 Aktualizováno Česko se ještě ani tento týden nočních mrazů nezbaví. Přesto teploty během dne porostou na…

Předpověď na noc a úterý 7. dubna

06.04.2020 09:10 Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní a střední Evropou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy