Přijde posila jako hrom? Extraligový nováček z Budějovic očekává hvězdného gólmana

Hokejisté Českých Budějovic se stali pro nadcházející sezónu 2020/21 nováčkem Tipsport Extratligy a není divu, že se chtějí právě na nadcházející sezónu kvalitně posílit, ideálně tak, aby neopakovali kladenský scénář z předčasně ukončené sezóny 2019/20, kdy coby nováček extraligy po roce opět padá do druhé tuzemské nejvyšší hokejové soutěže. Deník Sport informuje o tom, že by na jih Čech měl v nejbližší době zamířit veliká posila do brankoviště a to konkrétně slovenský brankář Marek Čiliak, jenž dosud byl spjat především s brněnskou Kometou. Potvrdila by se tím tak nedávná slova majitele a trenéra Brna Libora Zábranského o tom, že někdo z brankářské dvojice Karel Vejmelka-Marek Čiliak jihmoravský celek opustí.

Přidejte svůj názor

Oficiální logo ČEZ Motor České Budějovice
doporučujeme

Českobudějovický klub nyní shání někoho do dvojice k Janu Strmeňovi, jenž s klubem podepsal novou smlouvu, ovšem jeho dosavadní parťák, díky kterému taktéž jihočeský celek postoupil do extraligy, Milan Klouček se vrací do Pardubic. "Sháníme kvalitního brankáře. Takového, který bude jedničkou v extralize," nechal se slyšet o pár dní dříve klubový generální manažer Stanislav Bednařík.

Přestože však dohodu mezi Českými Budejovicemi a Markem Čiliakem žádná ze stran oficiálně nepotvrdila, vypadá to, že se k tomuto trasferu skutečně schyluje. "Není to oficiální, nemohu to komentovat," říká k tomu zatím jak Čiliak, tak i Bednařík.

Z vyjádření majitele a trenér Brna Libora Zábranského je však už teď jasné, že gólmanská dvojice ve složení Vejmelka-Čiliak je v Brně definitivní minulostí. "Po sportovní stránce si nemůžeme dál dovolit, aby se střídali Karel Vejmelka s Markem Čiliakem. Není to pro ně komfortní. Čilo už loni hostoval ve Zlíně, aby oba zůstali vytížení. Počítáme s jasnou jedničkou a jistou dvojkou," řekl konkrétně.

Ve čtvrtek již třicetiletý slovenský gólman Marek Čiliak byl jedním z hlavních strůjců dvou posledních mistrovských titulů brněnské Komety. Právě do jihomoravské metropole odešel z mateřského Zvolena již v mládežnickém věku. Dodejme, že v extraligové soutěži tento zkušený  muž s maskou dosud odchytal 295 zápasů s průměrem 2,30 inkasované branky na utkání a s úspěšností 91,62 %. Ve 31 zápasech pak poznal, jaké je to vychytat čisté konto. V předešlých dvou letech se pak ukázal i na mistrovství světa.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže.…

23.05.2020 10:31 V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy