Ledecká se po vleklém zranění vrací na snowboard. Zvládla se dohodnout na nové smlouvě

Od loňského léta českou zimní sportovní obojživelnici Ester Ledeckou trápila zlomenina klíční kosti, kterou si přivodila po pádu z elektrického skateboardu. Následovaly hned dvě operace. Kvůli nim se pak nemohla zúčastnit světových šampionátů v alpském lyžování i ve snowboardingu. Nyní se ale pomalu vrací do závodního kolotoče, konkrétně už ve středu 15. března se představí ve slovinském středisku na snowboardu v rámci paralelního obřího slalomu. 

Tři dny na to pak má na programu zastávku v německém Berchtesgadenu, kde letošní sezóna Světového poháru v paralelních disciplínách skončí. Právě tyto závody budou jejími prvními od loňských zimních olympijských her v Pekingu, kde na snowboardu v paralelním obřím slalomu obhájila zlatou medaili. Naposledy se pak v závodním objevila v březnu loňského roku, kdy se v Méribelu konaly závody v rámci Světového poháru v alpském lyžování. 

Připomeňme tak, že po již zmiňovaném loňském letním zranění následovaly dvě operace vzhledem k tomu, že po té první se klíční kost nehojila, jak měla. A přestože na začátku února již začala trénovat, na tolik vytoužené světové šampionáty v alpském lyžování a ve snowboardingu se nakonec nepodívala. 

Že se v případě Ester Ledecké nakonec všechno v dobré obrací, o tom svědčí i ta skutečnost, že se jí podařilo dohodnout se na nové reprezentační smlouvě. "Jak už to v podobných případech bývá, jednání byla komplikovaná, což odpovídalo také časové náročnosti celého procesu. Pohled obou stran se v určitých momentech lišil a v průběhu doby vyvíjel. Jsme ale pochopitelně rádi, že se podařilo najít potřebný konsenzus, kdy jsou obě strany spokojené," řekl k tomu předseda úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR Miroslav Schimmer s tím, že je tato smlouva uzavřena do konce následujícího zimního olympijského cyklu, tedy do roku 2026. "Těším se, až Ester po zranění opět uvidíme na závodním kopci, a přeji jí ve zbývajících dvou závodech sezony mnoho zdaru," dodal Schimmer. 

Co se týče alpského lyžování, tak v rámci něj se Ester Ledecká už v sezóně 2022/23 nepředstaví. Na rozdíl od snowboardingu se totiž se svazem na nové reprezentační smlouvě v rámci tohoto druhého zimního sportu, kde vyniká, nedohodla. Podle svazu však je tato smlouva stejná jako ta v rámci snowboardingu. 

Související

Ester Ledecká

Povedené narozeniny Ester Ledecké. Nejprve vítězství v super- G, pak jedenáctá ve sjezdu

V době, kdy letošní sezóna Světový pohár ve sjezdovém lyžování dospěl ke svému závěru, se česká lyžařka Ester Ledecká dostala do takové formy jako v době před jejím posledním zraněním a následných dvou operací klíční kosti. V pátek v rakouském Saalbachu totiž zaznamenala první vítězství v super-G v rámci Světového poháru od únoru 2022, kdy naposledy v této disciplíně triumfovala v Crans Montaně. V sobotu, v den svých 29. narozenin, pak zase pro změnu zaznamenala své nejlepší umístění ve sjezdu v této sezóně a to, když v rakouském středisku skončila na 11. místě.
Ester Ledecká

Poslední paralelní slalom na snowboardu ovládla Ledecká. Ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku

Od kvalifikace až po finálovou jízdu předvedla snowboardistka Ester Ledecká zase jednou svůj typický suverénní výkon, když v ani v jedné fázi závodu nenašla přemožitelku a na jeho konci vystoupala po čtyřiadvacáté v rámci snowboardového Světového poháru na nejvyšší stupínek. Tentokrát se české reprezentantce zadařilo v německém Winterbergu, kde vyvrcholila letošní sezóna Světového poháru ve snowboardovém paralelním slalomu.

Více souvisejících

Ester Ledecká Snowboarding snowboardcross

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

včera

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy