Pro Šilhavého je exces trojice hráčů velkým zklamáním. Pešír za to cítí odpovědnost

V době, kdy fotbalová reprezentace nepodává výrazné výkony a o postup na Euro 2024 musí bojovat v přímém souboji až v posledním zápase s Moldavskem, přišel na řadu ještě velký skandál, o který se postaralo trio zkušených reprezentantů Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta. Hráči byli vyřazeni z národního týmu poté, co v noci na neděli byli až do rána na diskotéce v olomouckém baru Belmondo a odcházeli z něj očividně v podnapilém stavu. Na tuto skutečnost během nedělní tiskové konference reagoval realizační tým v čele s koučem Jaroslavem Šilhavým a manažerem reprezentace Tomášem Pešírem a také kapitán Tomáš Souček.

Trenér Jaroslav Šilhavý, o němž se před měsícem hojně mluvilo v souvislosti s jeho možným koncem u reprezentace kvůli nevýrazným výkonům, ale nakonec byl svazem u národního týmu ponechán minimálně do konce kvalifikace, se k nejnovější aféře vyjádřil následovně: "Když jsem se to dozvěděl, bylo to pro mě velké zklamání a komplikace. Hráči se omluvili a opustili sraz."

Zároveň dodal, že věří v minimální dopad na tým před blížícím se rozhodujícím utkáním s Moldavskem. "Je to samozřejmě komplikace, co si budeme nalhávat. Měli být připraveni k zápasu a hrát. Věřím nicméně, že máme dostatek kvalitních hráčů, kteří je nahradí," pokračoval český stratég.

K situaci se vyjádřil i manažer reprezentace Tomáš Pešír, který to vnímá jako své selhání. "Jsem v pozici, kdy nějakou odpovědnost (za událost) nesu. Cítím, že za to svým způsobem odpovědnost mám," nechal se slyšet konkrétně a pokračoval s tím, jak se celá situace v týmu řešila: "Zavolali jsme si všechny hráče a řekli jim, jak jsme se rozhodli. Hráči to přijali, omluvili se a já to pak komunikoval dál. Když jsme si je zavolali, tak k tomu neměli moc co říct, nevysvětlili to. Je to nešťastné a vysvětlení pro to nemáme."

Svůj pohled na věc přidal i kapitán mužstva Tomáš Souček. "Všechny nás to mrzí, ty tři to mrzí o to víc. Je to nešťastná situace, potrestání je největší pro ně. Chtěli tu s námi být, udělat společný cíl. Jako kapitán jsem k tomu něco měl, ale řekli jsme si to s hráči a trenéry. Odpověď bych nechal mezi námi," přiblížil svou roli v těžké situaci, ve které se národní tým momentálně nachází. Uvedl také, že o noční akci svých tří spoluhráčů nevěděl a že se o ni tak dozvěděl až ráno.

Komentář k tomu přidal i samotný šéf českého fotbalu Petr Fousek, jenž pro novináře uvedl: "Vzniklá situace je na úrovni reprezentace nepřijatelná. Tím spíš, že nastala před rozhodujícím zápasem o postup na Euro. Rozhodnutí trenéra a manažera jsme společně konzultovali, bylo jednomyslné a podpořil jsem ho. Tým přesto musí v pondělí zvládnout poslední krok k postupu."

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Co nejdříve po Novém roce má být jasno o novém kouči národního týmu. Řeč přišla i na zahraničního trenéra

Jen den po oznámení rezignace kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého na svou funkci se k nastalé situaci vyjádřil na tiskové konferenci v Olomouci po mimořádném zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) šéf českého fotbalu Petr Fousek. Novinářům řekl, jakým způsobem bude probíhat proces výběru nového kouče, do kdy chce mít o novém jménu jasno a že varianta se zahraničním koučem je „okrajová záležitost“. Je tak jasné, že na los skupin Eura 2024 na začátku prosince pojede česká delegace bez hlavního kouče, ale zatím není jasné, nad jakými případnými jmény na uvolněný post trenéra bude asociace v nejbližších dnech a týdnech uvažovat.

Více souvisejících

Fotbal

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy