Úspěch českých tenistek v Madridu. Turnaj ve čtyřhře tam ovládly Krejčíková se Siniakovou

Po dvou letech se na tenisovém turnaji v Madridu z triumfu radovala nějaká česká tenistka, respektive letos hned dvě a to Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Ty totiž na tomto antukovém turnaji tvořily pár ve čtyřhře a právě turnaj čtyřhry tam ovládly, když v sobotním finále porazily nasazené dvojky, Kanaďanky Gabriela Dabrowská a Demi Schuursová a to výsledkem 6:4 a 6:3. Češky tak navázaly na předloňské vítězství ve čtyřhře v podání Barbory Strýcové, která tento týden oznámila konec své hráčské kariéry.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Pro české duo Krejčíková, Siniaková to tak bylo již sedmé vítězství ve čtyřhře v jejich kariéře, přičemž v této sezóně se z deblového triumfu radovaly už podruhé. Poprvé se tak stalo na přípravném turnaji v Melbourne na první grandslam sezóny Australian Open zvaném Gippsland Trophy. Mimochodem, na následném letošním Australian Open došly Češky ve čtyřhře až do finále, kde však prohrály.

Stojí za připomenutí, že Siniaková s Krejčíkovou zaznamenaly během turnaje v Madridu svou společnou stou výhru na okruhu WTA a stalo se tak vítězstvím v semifinále. Sobotní finále pak nezačalo sice pro Češky nejlépe, neboť v úvodním setu prohrávaly 0:2 a i 1:3, tento stav se jim ale podařil točit na 5:3. Podobný vývoj se udál i ve druhém setu, kde to byly opět Češky, které jako první ztratily svůj servis.

"Byly to dva těžké týdny, protože jsem po kvalifikaci musela čekat na čtyřhru, ale s Bárou nám to klape," řekla pak v pozápasovém rozhovoru přímo na madridské antuce Siniaková, přičemž ji parťačka Krejčíková dolplnila následujícími slovy: "Byly to dva těžké týdny, protože jsem po kvalifikaci musela čekat na čtyřhru, ale s Bárou nám to klape."

Dodejme, že ve zmiňovaném předloňském ročníku turnaje v Madridu ve finále čtyřhry triumfovala Barbora Strýcová, která hrála tehdy ve dvojici se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krejčíková v Paříži ovládla i čtyřhru. Se Siniakovou vyhrála již třetí…

13.06.2021 13:56 Poté, co se tenistce Barboře Krejčíkové po životní jízdě v rámci turnaje dvouhry na Roland Garros…

Nejen Krejčíková. V sobotu ovládla French Open ve své kategorii i juniorka…

12.06.2021 19:15 Nejen Barbora Krejčíková mezi dospělými, ale i v juniorské kategorii má Česká republika po sobotě…

Pohádka se šťastným koncem. Krejčíková vyhrála tenisové French Open ve…

12.06.2021 17:55 Aktualizováno Po 40 letech zná slavný antukový turnaj opět českou vítězku ve dvouhře. Tehdy se jí stala Hana…

Krejčíková si v Paříži zahraje hned dvě finále. Vedle toho ve dvouhře i to…

11.06.2021 19:28 Poté, co ve čtvrtek na pařížském Roland Garros postoupila do finále dvouhry, je nyní jasné, že si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama