Štafeta mužů s loučícím se Šlesingrem sahala po medaili. Vše zhatil Štvrtecký

Před závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě se vědělo, že půjde o tak trochu hořké lozučení Michala Šlesingra s biatlonovou kariérou, když byl odepřen vstup fanouškům do Vysočina Arény kvůli koronaviru. To však ještě nevěděl, že loučení i s tímto vědomím bude ještě horčejší, Michal Šlesingr byl totiž v sobotu, ve svém posledním závodě v kariéře, součástí štafety, kde byl ještě společně s Ondřejem Moravcem, Jakubem Štvrteckým a Michalem Krčmářem a ještě po páté střelecké položce to vypadalo, že by snad mohla po tomto závodě být v českém táboře medailová radost a tudíž i rozloučení s Michalem Šlesingrem jak má být. Jenže po střelbě vestoje Jakuba Štvrteckého bylo všechno jinak. Benjaminek celého kvarteta totiž právě tuto svou položku totálně nezvládl a musel následně zamířit hned na tři trestná kola. Češi tak nakonec dojeli do cíle jako třináctí. Není pak překvapením, že z triumfu se radovali Norové. Ti tak také získali malý křišťálový glóbus.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tarjei Bø během světového poháru v Novém Městě na Moravě
doporučujeme

Jako první vjel na trať za české kvarteto Michal Šlesingr, pro kterého to tak tedy byl poslední start do posledního závodu jeho téměř dvacetileté biatlonové kariéry. Hned první střelou sice minul terč na své první položce, pak ale byl bezchybný a i proto předával Ondřeji Moravcovi na průběžné sedmé příčce, přičemž na čelo startovního pole česká štafeta ztrácela v tu chvíli devatenáct vteřin.

Střelecky byl na tom stejně jako Šlesingr ve svém úseku i Moravec. Taktéž minul hned svou první střelou, ale pak si bez potíží poradil sevšemi zbývajícími terči. Běžecky byl ale na tom Moravec lépe než Šlesingr a nebylo tak nakonec divu, že vytáhl štafetu na výtečnou čtvrtou pozici. Zatímco tehdy se ještě Čechům dařilo, Švédové by raději byli jinde, ne však na závodišti v Novém Městě na Moravě. Seveřané totiž kvůli hned čtyřem minelám Nelina výrazně spadli z dosud vedoucí pozice. Naprosto se pak na střelnici nedařilo Francouzům, kteří doposud zaznamenali hned dvanáct chyb.

Jenže během třetího úseku by se pak raději neviděli ani Češi, konkrétně Jakub Štvrtecký. Ten při své druhé zastávce na koberci totálně selhal a musel následně hned na tři trestné okruhy. V tu chvíli bylo jasné, že Češi v tomto závodě rozhodně na žádný cenný kov, ani na nějaký slušnější výsledek nemohou ani pomýšlet.

Již zmiňované předešlé zaváhání Švédů hrálo do karet jiným Seveřanům, Norům. Ti po páté střelecké položce ujeli svým pronásledovatelům tak, že Tarjei Bö mohl klidně chybovat jednou na stojce, ale pořád měl až půlminutový náskok před ostatními. Norským finišmanem pak nebyl nikdo jiný než Tarjeiův bratr Johannes, jenž tak dokonal další norský triumf v sezóně a nejen to, potvrdil tím tak norskou dominanci v celém seriálu.

Druhá do cíle dojela štafeta Ukrajiny. A i když Švédové mohli myslet v závodě na nejhorší, nakonec dojeli do cíle na bronzové pozici především díky Ponsiluomovi.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě (7.3.2020):

Štafeta - muži (4x7,5 km):

1. Norsko (Christiansen, Dale, T. Bö, J.T. Bö) 1:1:25,3 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení)
2. Ukrajina (Pryma, Semjonov, Tkalenko, Pidručnyj) -38,2 (0+5)
3. Švédsko (Samuelsson, Nelin, Femling, Ponsiluoma) -43,3 (1+8)
4. Rusko -46,9 (0+7)
5. Německo -57,2 (1+10)
6. Itálie -1:46,9 (0+5)

...

12. Česko (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář) -3:39,1 (4+10)

Konečné pořadí SP štafet (6 závodech):

1. Norsko 348 b.
2. Francie 302
3. Německo 264
4. Rusko 253
5. Ukrajina 216
6. Slovinsko 216

...

11. Česko 189

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skončí další biatlonová hvězda? Vítězka Světového poháru Wiererová stále…

28.03.2020 15:21 Do následující biatlonové sezóny 2020/21 rozhodně kvůli svému nedávnému ukončení kariéry nenastoupí…

Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému…

24.03.2020 11:06 Poté, co v předešlých dnech dali biatlonu sbohem Michal Šlesingr, Martin Fourcade a Kaisa…

V posledním závodě se Davidová vešla do elitní desítky. Vítězkou SP…

14.03.2020 17:32 Aktualizováno Po stíhacím závodě mužů se v sobotu rozloučily s touto biatlonovou sezónou i ženy svým stíhacím…

Fourcade se v Kontiolahti rozloučil posledním vítězstvím. Sezónu ale…

14.03.2020 15:05 Biatlonisté (tedy mužští závodníci) mají po sobotním stíhacím závodě tuto sezónbu Světového poháru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy