Malé firmy využívají internet meziročně o třetinu víc. Stoupá obliba Netflixu, YouTube nebo Google Meet

Živnostníci a malé firmy jsou letos na internetu kvůli dopadům koronaviru o třetinu aktivnější. V únoru průměrně spotřebovali 185 GB dat na hlavu, což je o 45 GB více než loni. Vyplývá to z údajů operátora O2. Podle ředitele komerční divize O2 Richarda Siebensticha odráží nárůst datového provozu současnou pandemickou situaci, která donutila většinu živnostníků přejít ze dne na den do on-line prostředí.

YouTube
doporučujeme

Vedle fixních datových služeb narostlo také využívání internetu v mobilu. "Využívání mobilních dat u malých firem a živnostníků vzrostlo meziročně téměř dvojnásobně, na průměrných 4,2 GB na osobu," dodal Siebenstich.

Malé a střední firmy v současnosti zaměstnávají zhruba dvě třetiny tuzemských pracovníků. Internetová firma Google bude těmto firmám radit, jak využít umělou inteligenci. Bezplatný nástroj pomůže podnikům v několika krocích objevit svůj potenciál v umělé inteligenci a poskytne personalizovaná doporučení specificky pro daný obor podnikání i s konkrétními tipy, jak začít. Ve spolupráci s pražským neziskovým spolkem prg.ai firma také nabídne mezinárodní kurz Elements of AI, na základě kterého získají účastníci ucelený vhled do umělé inteligence.

Síť O2 zaznamenala loni v době přesunu podnikání do on-line prostoru, zvýšené práce z domova a distanční výuky nárůst fixního datového provozu o 54 procent, mobilního dokonce o 70 procent. Největšími tahouny provozu byly služby streamující video, tedy O2 TV, Netflix, YouTube a podobně. Rekordní datový provoz byl také na komunikačních platformách, jakými jsou MS Teams, Skype, Zoom nebo Google Meet.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mezi daty uniklými z Facebooku jsou údaje o více než milionu Čechů

07.04.2021 20:43 Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i…

Google už uzavřel přes 600 licenčních smluv s dodavateli zpravodajství

31.03.2021 16:01 Společnost Google uzavřela už více než 600 licenčních smluv o obsahu s provozovateli médií. Dál…

Aplikace Google Maps bude řidičům navrhovat nejekologičtější trasu

31.03.2021 07:43 Americká internetová společnost Google začne ve své aplikaci Google Maps navrhovat řidičům trasu,…

Češi loni vynikali v neochotě platit výkupné hackerům

30.03.2021 14:04 Češi v porovnání se světem vynikají v neochotě platit výkupné po napadení vyděračskými programy,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama