anketa

Milada Horáková

Anketa: Komunisté pošlapávají odkaz Horákové, říkají opoziční političky

ANKETA - Je pro ně vzorem a nedotknutelnou ženou. České opoziční političky, které EuroZprávy.cz oslovily, bez frází a patosů vzhlížejí k doktorce Miladě Horákové, kterou komunisté po vykonstruovaném procesu nechali 27. června 1950 popravit. „Milada Horáková je pro mě především symbolem odvahy, obrovské vnitřní síly a oddanosti demokratickým ideálům,“ říká pro EuroZprávy.cz poslankyně za ODS Jana Černochová. Úctu k jejímu odkazu v sobě nosí i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „ Nevzdala se ani v těch nejtěžších chvílích. Málokdo by v takové zkoušce obstál. Ona to dokázala.“ Bývalá politička za Českou stranu národně sociální fascinuje i poslankyni za hnutí STAN Věru Kovářovou. „Měla neuvěřitelně nezdolnou sílu i v té nejhorší hodině svého života.“ Političky rovněž rozčiluje, že současnou vládu podporují komunisté, kteří Horákovou nechali před 70 lety oběsit.
Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic

Do nebe volající! Probíhá politický převrat. Kruh se uzavírá. Opozice pořádně zuří kvůli novému šéfovi komise pro GIBS

ANKETA - Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede poslanec hnutí ANO Jiří Mašek (ANO). V dnešní tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti). Ke zvolení bylo nutných 88 hlasů. Mašek jich dostal 105, Majerová Zahradníková 37 a Ferjenčík 30. Opozice dává důrazně najevo, že se jí to vůbec nelíbí.
Andrej Babiš /ANO/

Nehorázné, neskutečné, jako v banánové republice. To Babiš udělat nemůže, zuří politici kvůli Murínovi

ANKETA - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) neprodleně zprostí ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína výkonu služby. Zproštění výkonu služby se podle ministerského předsedy teprve musí připravit. Bude podle jeho slov dočasné. Babiš zopakoval, že Murínovo odvolání nenavrhoval. Řadě politiků se ale jeho krok nelíbí. Někteří navíc poukazují na to, že by to bylo protizákonné.
Soros, George

Chce Soros svrhnout Ficovu vládu? Od politologů zazněla ostrá slova

ANKETA – Slovensko prochází nejhlubší politickou krizí ve svým novodobých dějinách, vyvolala ji vražda investigativního žurnalisty Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Padlo sice už několik lidí z nejbližšího okolí premiéra SR Roberta Fica, on sám ale rezignovat odmítá a přešel do protiútoku s tvrzením, že v dění na Slovensku může mít prsty americký miliardář maďarsko-židovského původu George Soros. Zeptali jsme se politologů, co na situaci u našich sousedů říkají.
dárky

Neznámá tvář českých politiků: Jaký dárek jim vyrazil dech?

ANKETA – K Vánocům neodmyslitelně patří stromeček a hromada dárků. Jejich rozbalování sice řadu z nás baví i teď, jako děti jsme si ale tuto část svátku užívali zcela jistě mnohem více. Českých politiků jsme se proto v předvánoční anketě zeptali, jaký dárek jim vyrazil dech a i po letech jim zůstal v paměti.
Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Vláda není legitimní, vznikla nestandardně. Podporu nečekejte. Politici pro EZ jasně řekli, co si o Babišových lidech myslí

ANKETA - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval menšinovou jednobarevnou vládu Andreje Babiše (ANO). Ze 14 ministrů je devět nováčků, pět jich pracovalo v dosavadní vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD). Babiš chtěl vsadit na odborníky, ani tím ale opoziční politiky nepřesvědčil, aby jeho kabinetu dali podporu, ukázala anketa, kterou provedl server EuroZprávy.cz.
Demonstrace 17. listopadu 1989, Staroměstké náměstí

Náklaďáky s radlicemi, ve vzduchu byla cítit revoluce. Jak čeští politici vzpomínají na 17. listopad?

ANKETA - Dne 17. listopadu 1989 připomínka 50. výročí nacistických represí přerostla v demonstraci proti komunistickému režimu. Události následujících dní vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní demokracii. Od tohoto významného dne uplynulo už 28 let. Politiků jsme se zeptali, jestli si na listopadové dění pamatují, ale i na to, jestli se chystají na některou z celé řady akcí, které se budou konat po celém Česku.
Jean-Claude Juncker

Nejlepší Junckerova řeč, nebo ukázka jeho nepoučitelnosti? Čeští politici ohodnotili projev o stavu Unie

Praha/Štrasburk: Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes před europoslance předstoupil se svým projevem o stavu EU. Na jeho projev vzápětí reagovali i někteří čeští politici. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) uvedl, že šlo zatím o Junckerův nejlepší projev, Pavel Telička (za hnutí ANO) si posteskl, že zapomněl na 100. výročí vzniku Československa.
Lidi si dobře uvědomují dlouhodobý problém s globálním oteplováním.

Největší hrozby lidstva? Islámský stát a klimatické změny

Washington - Nejvíce se lidé obávají globálního oteplování a terorismu, ukazují výsledky ankety Pew Research Center. Autoři položili otázky lidem po celém světě. Výjimku tvoří Rusko a Spojené státy, kde druhou příčku obsadila hrozba kybernetických útoků.
Andrej Babiš (ANO)

Co s Babišem a Faltýnkem? Ptali jsme se poslanců, jak budou hlasovat

ANKETA - Politici, které oslovily EuroZprávy, se shodují, že žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) by Poslanecká sněmovna měla vyhovět. Zároveň se také shodli na tom, že žádost musí ještě dostudovat, důležité bude pro jejich hlasování také stanovisko mandátového a imunitního výboru.
Milan Chovanec na 38. sjezdu České strany sociálně demokratické

Program jako z pera KSČM? Politici a experti posoudili volební sliby ČSSD

Praha - O víkendu představila ČSSD volební program a priority do sněmovních voleb na podzim. Podle politiků a expertů se program podobá tomu, s jakým už přišla KSČM. Navíc prý obsahuje mnoho rozporů. ČSSD chce navyšovat důchody, mzdy a snižovat daně malým podnikům. Těm větším by je zvýšila.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zimní počasí úřaduje. Platí výstraha pro značnou část Česka

Na Česko se už v pátek začal z oblohy opět sypat sníh, do neděle mají místy spadnout desítky centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před jevy, které mohou dělat problémy zejména v silniční dopravě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy