Cukr - inzulín

Cukr - inzulín

Existuje závislost na cukru? Lékaři vydali varovnou studii

Lze hovořit o závislosti na cukru jako o závislosti na drogách? Podle Serge Ahmeda z francouzského Státního ústředí vědeckého výzkumu (CNRS) rozhodně ano. Je ale třeba připomenout, že existují dva druhy závislosti, jedna na nějaké látce a druhá bez ní, jako je závislost na videohrách, kompulzivní nakupování a podobně.
Cukrovka, ilustrační fotografie

Lék na cukrovku? Možná ho máme už přes 100 let, jen jsme si toho nevšimli

I když je to vice než 100 let co byla vakcína Calmette-Guerin (taky známý pod zkratkou BCG) objevena, stále dokáže mnohé vědce velmi překvapit svými efekty na lidský imunitní systém. Podle nedávného výzkumu v Massachusetts General Hospital Immunobiology Laboratory totiž BCG může obnovovat normální hladinu cukru u pacientů s diabetem typu 1.
Cukrovka, ilustrační fotografie Rozhovor

Cukrovka: Nejnebezpečnější mýty? Ptali jsme se lékařky, upozornila na závažné skutečnosti

ROZHOVOR – Počet diabetiků v populaci strmě stoupá. Loni se s cukrovkou léčilo přes 860 tisíc Čechů, přičemž další tisíce o své nemoci ještě neví. Přestože jde o “notoricky” známou chorobu, stále o ní koluje řada mýtů. EuroZprávy.cz proto požádaly diabetoložku, aby uvedla věci na pravou míru. “Jako nejvíce rizikové vidím pití alkoholu po sportu, třeba po fotbalovém zápase nebo výletu na kole u diabetika na inzulínu,” říká MUDr. Marta Klementová, vedoucí lékařka diabetologického centra DiaVize.
Diabetes (česky cukrovka)

Matka vymyslela krutý způsob, jak dostat sociální dávky. Soudce se s ní nepáral

Praha - Matku tří dětí, která píchala zdravému šestiletému synovi inzulin, aby dosáhla na sociální dávky, poslal dnes soud do vězení na osm let. Verdikt není pravomocný. Žena z Havířova se k činu částečně přiznala. Tvrdí ale, že dítěti chtěla pomoci od zdravotních problémů, což soudce označil za "totální nesmysl". V aplikaci inzulinu matka pokračovala i v pražské motolské nemocnici, kde byl chlapec na vyšetření a kde ženu odhalili lékaři.
Ilustrační foto

Co udělá tučná strava s mozkem? Nová studie poodhalila tajemství

Řím - Šasopis Nature Communications zveřejnil závěry studie, který zjišťovala účinky stravy na mozek za předpokladu, že nevyvážená strava může nejen vyvolat hromadění tuku a rozvoj rezistence vůči inzulinu, ale že se také může odrazit na fungování nervového systému.
Touha po dokonalém těle žene mnoho lidí k nebezpečným metodám, ilustrační foto.

Nejsmrtelnější způsob, jak zhubnout? Lékaři důrazně varují před diabulimií

Většina lidí s cukrovkou 1. typu už o diabulimii někdy slyšela či ji dokonce na vlastní kůži zažila. Jako o každé jiné psychické poruše, i o téhle se velmi těžko mluví. Jak už název napovídá, slovo vzniklo spojením „diabetes“ a „bulimie“. Ve zkratce se jedná o nemoc, když pacient schválně vynechává dávky inzulínu za účelem snížení váhy.
Cukr - inzulín

Co se stane vašemu tělu, když budete jíst nadměrné množství cukru?

Víme, že moderní západní strava je plná přidaných sladidel. Vzhledem k tomu, že počet lidí trpících obezitou roste, se o cukru a sladidlech mluví stále více.  Je těžké vědět, co přesně je  bezpečné jíst, píše server Business Insider. Existuje totiž mnoho mýtů o tom, jaké účinky má cukr na naše zdraví. 
Beneš, Marek (lékař IKEMu)

Nová metoda by měla být revolucí v léčbě diabetu, říká lékař z IKEMu

ROZHOVOR - Diabetes druhého typu je nejobvyklejším druhem diabetu na světě. Pacienti, kteří touto nemocí trpí, mají často zvýšené množství inzulinu v krvi, jejich tělo je však často vůči inzulinu odolné. Novou metodu léčby diabetu, kterou bude IKEM zkoušet,, představil v rozhovoru se serverem EuroZprávy.cz vedoucí projektu Marek Beneš.
Ilustrační fotografie

Nebezpečná cukrovka. Jak se bránit?

Praha - O cukrovce se dnes hovoří jako o civilizační chorobě, její výskyt v populaci stoupá. Dle údajů Diabetické asociace trpí cukrovkou v české populaci přes 800 000 lidí, mnozí navíc mají cukrovku v počátečním stadiu, a tedy nejsou zatím diagnostikováni. Celkové číslo je proto ještě vyšší a tedy alarmující.
Diabetes (česky cukrovka)

Varování: Pozor na toto inzulinové pero, hrozí předávkování

Praha/Berlín - Němečtí lékárníci varují před inzulinovým perem NovoMix 30 FlexPen, může ohrozit zdraví člověka. Tento přípravek, který se zřejmě dostal i do Česka, byl stažen z trhu a bude znovu přezkoumaný. Při výrobě totiž došlo k chybě, kdy se odchýlila potřebná dávka inzulinu.
Diabetes (česky cukrovka)

Cukrovka vloni zabila 24 tisíc Čechů. Jak nemoc poznáte?

Praha - Přes milion Češek a Čechů má cukrovku, z nichž 840 000 se léčí a dalších zhruba 250 000 o své nemoci vůbec neví. Celkově se počet nemocných za jednu generaci zdvojnásobil. Podle předsedy Diabetické asociace profesora Milana Kvapila představuje cukrovka v Česku nejrozšířenější a z hlediska zdravotních dopadů nejzávažnější onemocnění.

Aktuálně se děje

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy