FBI řeší hovory, které chtěly odradit voliče od hlasovávání

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se zabývá záhadnými automatizovanými hovory, které lidi vyzývaly, aby dnes zůstali doma. Dnes se přitom v USA konají prezidentské volby. S odvoláním na představitele amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost to napsala agentura Reuters. FBI dosud informaci nekomentoval, zatímco Federální komise pro spoje (FCC) uvedla, že si je zpráv o automatizovaných hovorech vědoma.

FBI
doporučujeme

Státní a místní činitelé v USA varovali před nejméně dvěma automatizovanými dezinformačními kampaněmi, jejichž přesný motiv a původ je nejasný. Podle expertů, s nimiž hovořili novináři Reuters, je záhadná zejména jedna z těchto kampaní, v níž lidé obdrželi automatizované hovory s výzvou, aby dnes zůstali doma. Dnešní volby v hovorech přitom výslovně zmíněny nebyly.

"V tomto odvětví je ohledně toho (zmíněné kampaně) trochu zmatek," uvedla Giulia Porterová, viceprezidentka společnosti RoboKiller, která se zabývá potíráním telemarketingu a automatizovaných hovorů.

Na záznamech automatizovaných hovorů, které společnost RoboKiller sdílela, je slyšet počítačově generovaný ženský hlas, který říká: "Dobrý den. Toto je jen testovací hovor. Je čas zůstat doma. Zůstaňte v bezpečí a zůstaňte doma".

Podle Porterové se tento záznam v posledních 11 měsících objevil milionkrát, avšak teprve dnes se vyšplhal na pátou nebo šestou příčku nejčastějších spamových hovorů.

"Tento robotický hovor je odesílán ve velmi hojné míře," uvedla. Dodala, že její společnost stále shromažďuje údaje o rozsahu této kampaně. Odhaduje však, že automatizovaný hovor obdržely "tisíce až desetitisíce" lidí.

Témata: FBI | USA | Volby USA | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři exprezidenti USA jsou ochotni nechat se očkovat před kamerami

03.12.2020 15:25 Exprezidenti USA Barack Obama, George Bush mladší a Bill Clinton by byli ochotni nechat se…

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Koronavirus: Denní počet zemřelých v USA překonal jarní maximum

03.12.2020 10:59 Do statistik úmrtí spojených s covidem-19 v USA přibylo za středu dalších 3157 lidí, což je…

Je čas dospět. EU se musí stát politickým a vojenským hráčem, apeluje…

03.12.2020 00:01 NÁZOR - Pocit úlevy evropských politických elit ze zvolení Joe Bidena americkým prezidentem byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama