Joe Biden posiluje volební konto, Sanders a Trump ovšem získali mnohem víc

Favorit demokratické nominace do boje o Bílý dům Joe Biden shromáždil v posledním čtvrtletí loňského roku zatím nejvyšší sumu na dobrovolných volebních příspěvcích od počátku své kampaně loni v dubnu. Oznámili to ve čtvrtek jeho spolupracovníci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Joe Biden
doporučujeme

Joe Biden mezi říjnem a prosincem rozšířil své volební konto o 22,7 milionu dolarů (asi 515 milionů korun). Jeho největší soupeř, senátor Bernie Sanders, ovšem získal 34,5 milionu.

Ve třetím kvartálu si Biden připsal jen 15,2 milionu a jeho štáb se podle agentury Reuters začal obávat, zda bývalý viceprezident shromáždí dostatek peněz pro finální, rozhodující část volební kampaně. Demokratické primárky začínají 3. února, kdy se bude rozhodovat o nominantovi za stát Iowa.

Výše volebních příspěvků, poměrně přísně regulovaná zákonem, vypovídá podle expertů o oblibě kandidáta mezi voliči, ale i velkými sponzory a takzvanými politickými akčními výbory. Průměrný dar na volební konta se podle Reuters pohybuje kolem 41 dolarů (necelých tisíc korun).

Víc než Biden získal za poslední čtvrtletí nejen Sanders, ale i další demokratický kandidát Pete Buttigieg s 24,7 milionu dolarů. Prezident Donald Trump, který bude v listopadových volbách post obhajovat, si ovšem připsal dokonce 46 milionů.

Sedmasedmdesátiletý Biden zatím v průzkumech voličských preferencí mezi demokratickými kandidáty vede následován Sandersem a senátorkou Elizabeth Warrenovou. Ta údaj o stavu svého volebního konta zatím nezveřejnila.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté v Senátu bojují za odvolání Trumpa

22.01.2020 19:54 Aktualizováno V Senátu amerického Kongresu dnes začala další fáze soudní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi…

V New Yorku vypukl soud s producentem Weinsteinem, hrozí mu doživotí

22.01.2020 18:42 Aktualizováno Soud na newyorském Manhattanu dnes začal projednávat ostře sledovanou kauzu hollywoodského…

Guaidó naléhá na Evropu, Venezuela potřebuje podporu

22.01.2020 18:32 Venezuela potřebuje podporu evropských zemí, aby se zbavila současné diktatury ožebračující…

Trumpovu inauguraci doprovázely finanční machinace? Stát Washington podal…

22.01.2020 17:17 Washingtonská prokuratura obvinila inaugurační výbor, který v roce 2017 organizoval nástup Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama