Koronavirus v sídle OSN: První pozitivní test měla diplomatka z Filipín

První pozitivní test na koronavirus v sídle OSN v New Yorku měla diplomatka z filipínské mise. S odvoláním na sdělení, které obdržela jednotlivá zastoupení při OSN o tom dnes napsala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

OSN
doporučujeme

"Ode dneška bude filipínská mise uzavřena a všichni její pracovníci dostali nařízení, aby zahájili karanténu a vyhledali lékařskou pomoc, pokud se u nich objeví příznaky. Předpokládáme, že jsme se všichni nakazili," uvedla podle Reuters úřadující velvyslankyně Filipín při OSN Kira Azucenaova

Filipínské zastoupení v sídle OSN na Manhattanu čítá zhruba 12 diplomatů. Nakažená filipínská diplomatka zastupovala Filipíny v právním výboru Valného shromáždění OSN.

Naposledy byla v budově OSN podle Azucenaové v pondělí zhruba na 30 minut a nevykazovala žádné příznaky nemoci. V úterý se ale u ní projevily příznaky podobající se chřipce a navštívila lékaře. Následný test prokázal, že se nakazila koronavirem.

OSN tento týden zavedlo kvůli koronaviru řadu opatření omezující velikost schůzí. Dvoutýdenní konference o ženských právech byla zkrácena na jeden den a zrušeny byly také další konference i mnoho menších jednání. Nejméně polovina z několika tisíc zaměstnanců OSN bude příští týden pracovat z domova.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump řekl lídrům amerických soutěží, že doufá v brzký restart

05.04.2020 11:09 Americký prezident Donald Trump řekl během sobotní telekonference lídrům nejvýznamnějších…

Trump: USA čekají nejtěžší týdny, mnoho lidí zemře

05.04.2020 09:23 Aktualizováno Spojené státy čekají nejtěžší týdny, během nichž přijde mnoho lidí o život. Podle agentury Reuters…

Při přestřelce gangů v Mexiku zemřelo 19 lidí, na místo byla vyslána armáda

05.04.2020 07:58 Při přestřelce mezi dvěma drogovými gangy v severomexickém státě Chihuahua zemřelo 19 lidí.…

V USA se nakazilo koronavirem přes 300.000 lidí

04.04.2020 23:38 Ve Spojených státech se potvrdila nákaza koronavirem již u více než 300.000 lidí. Na 8162 z nich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy