Progresivisté podpoří Bidena. Se svou iniciativou se odkazují na Sanderse

Progresivistická organizace Roots Action oznámila, že hodlá podpořit Joe Bidena v prezidentském klání. Nečiní tak však z čisté náklonnosti k bývalému viceprezidentovi. Jejím cílem je odstavit současnou administrativu a přeorientovat Demokratickou stranu. Na nové iniciativě se bude podílet i bývalý tým kampaně Bernieho Sanderse.

Bernie Sanders, americký senátor (Vermont)

Roots Action je nezávislá progresivistická iniciativa, která organizuje lidi napříč Spojenými státy odhodlané zasadit se o férové ekonomické podmínky, rovnoprávnost ve společnosti, společenské svobody a ochranu životního prostředí. Organizace je známá svou ostrou kritikou současné administrativy Donalda Trumpa a Republikánů, vystupuje však i proti politice některých Demokratů. 

Organizace tak vyzývá k iniciativě v boji s nezaměstnaností, aktuálním systémem zdravotnictví, v rámci zahraniční politiky se staví proti interferenci Spojených států v zahraničních konfliktech. V této souvislosti vystupuje především proti republikánské agendě, zároveň však konfrontuje Demokraty pro jejich „poddajnost ve snaze zachovat bipartismus“.  

Roots Action již v rámci primárek vyjádřila svou podporu vermontskému senátorovi, Berniemu Sandersovi, přičemž patřila k předním kritikům Bidenovy kampaně. Svým skeptickým postojem k osobě bývalého viceprezidenta se netajil ani Sanders spolu se svými příznivci. Krátce po ukončení své kampaně se ale Sanders stejně jako senátorka Elizabeth Warrenová rozhodli za Bidena postavit.

Ne všichni Sandersovi voliči však byli nakloněni myšlence, že Demokratická strana nakonec na post prezidentského kandidáta nominuje Joe Bidena. Senátor však toto smýšlení označil za „nezodpovědné“ a vyzval své voliče, aby Bidena ve volbách podpořili. Podobného názoru je i samotná organizace.

Roots Action se tak rozhodla spustit digitální kampaň, se kterou hodlá zacílit především na progresivisty v klíčových státech neboli v tzv. „swing states“. Přesto však organizace nehodlá nějak významně Bidenovu politiku vyzdvihovat. Jejím cílem je spíše ukázat místním voličům, že Joe Biden je stále lepší alternativa než Trump. 

To mimo jiné dokazuje i heslo samotné iniciativy „Vote Trump out, Protest Biden from Day 1“. Zakladatelé Roots Action Jeff Cohen a Norman Solomon v rozhovoru pro Politico uvedli, že do iniciativy nazvané „Vote Trump Out“ se mimo jiné zapojili i profesor Noam Chomsky, bývalý Sandersův poradce Winnie Wong, spolupředseda Bernieho kampaně Ro Khanna a další lidé z blízkého okruhu senátora.

První video, se kterým organizace iniciativu odstartovala, uvádí právě profesor Chomsky se slovy: ,,Nezáleží na tom, jak se cítím. Nezáleží na tom, zda se vám Biden zamlouvá nebo ne. To je irelevantní. To jsou vaše osobní pocity, které nikoho nezajímají. Podstatné je, co se bude dít se světem. Musíme se Trumpa zbavit a tlačit Bidena kupředu tak jako Sanders a jiní.“ 

Solomon tak v rozhovoru dodal, že cílem Roots Action není vnuknout progresivistům domněnku, že by organizace schvalovala Bidenovy vize nebo jeho politiku. Z jejich pohledu je však mnohem realističtější „pošťouchnout“ Bidena levicovým směrem než Donalda Trumpa.

Bývalého amerického kardinála McCarricka obžalovali ze zneužívání

29.07.2021 21:41 Bývalý americký kardinál Theodore McCarrick, který byl v roce 2019 po četných obviněních ze…

RB OSN prodloužila zbrojní embargo vůči Středoafrické republice

29.07.2021 21:34 Rada bezpečnosti OSN dnes o rok prodloužila zbrojní embargo vůči Středoafrické republice a další…

Vláda USA nastínila způsoby, kterými chce potlačovat migraci ze střední…

29.07.2021 17:07 Vláda Spojených států představila sadu obecných cílů, jejichž plnění by mohlo zmírnit příliv…

Aljaškou otřáslo zemětřesení, úřady varují před cunami

29.07.2021 09:43 Americké úřady dnes vydaly varování před vlnou cunami poté, co poloostrov Aljašku postihlo silné…

Američtí senátoři ohlásili dohodu na hlavních bodech podpory pro…

28.07.2021 21:23 Dlouho připravovaný nadstranický plán investic do americké infrastruktury je opět o něco blíže…

New York bude po neočkovaných zaměstnancích státu vyžadovat pravidelné…

28.07.2021 19:45 Na pracovníky státu New York, kteří nebudou očkovaní proti covidu-19, se bude od druhého zářijového…

Biden se setkal s vůdkyní běloruské opozice Cichanouskou

28.07.2021 19:33 Americký prezident Joe Biden se dnes setkal s vůdkyní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou,…

Biden kritizoval případ svastiky vyryté v budově ministerstva zahraničí

28.07.2021 14:12 Ve výtahu v budově amerického ministerstva zahraničí se tento týden objevila vyrytá svastika.…

Policisté, kteří 6. ledna bránili Kongres, při slyšení popisují boje i…

27.07.2021 20:36 Aktualizováno Boje tělo na tělo jako ze středověké bitvy, urážky a výhrůžky, strach o vlastní život a problémy s…

Assange se bude bránit proti odebrání ekvádorského občanství

27.07.2021 17:17 Internetový aktivista a zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se bude bránit proti pondělnímu…

Související:

Právě se děje