"Sociopat, který na vysoké škole podváděl." CNN zveřejnila útržky z knihy Trumpovy neteře

Kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjde pod názvem Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě) až příští týden. Televize CNN ale už nyní cituje některé pasáže, které se v kompromitujícím díle objeví.

Donald Trump
doporučujeme

Výtah z kritické knihy Mary Trumpové zveřejnila americká média včetně televize CNN. Nakladatelství Simon & Schuster chce očekávaný bestseller do knihkupectví distribuovat už 14. července, a vybraná média proto předem dostala výňatky, z nichž detailně citují.

Trumpová podle médií v knize například tvrdí, že nynější prezident podváděl na přijímacích zkouškách na vysokou školu. Podrobně se také zabývá dětstvím svého strýce, který je mladším bratrem jejího otce Freddyho. Tvrdí, že ho drasticky poznamenalo nevybíravé výchovné metody otce Freda.

"Jediným důvodem proč Donalda nestihl stejný osud, bylo, že díky své osobnosti šel otci na ruku. Toto sociopati dělají: bezohledně a účinně využívají druhé pro dosažení vlastních cílů a netolerují přitom žádný nesouhlas či odpor," cituje CNN z knihy.

Podle Trumpové tuto taktiku využil Trump už jako dospívající mladík právě při přijímacích testech na vysokou školu. Tehdy prý kvůli vlastním špatným výsledkům ve škole zaplatil chytřejšímu známému, aby testy napsal za něj.

Trumpová popisuje i skeptický pohled, který měla celá rodina na vstup Donalda Trumpa do politiky. Prezidentova sestra Maryanne Barryová prý tehdy tvrdila, že její bratr je "klaun" a že snaha o získání úřadu mu nikdy nemůže vyjít.

"Donald je prostě slaboch, jeho ego je křehké a on ho musí neustále posilovat, protože hluboko v sobě tuší, že není tím, kým tvrdí, že je," píše dále Trumpová s tím, že životní strategii amerického prezidenta určily citové útrapy v dětství.

Proti vydání knihy se v červnu postavil prezidentův bratr Robert Trump, podle kterého Mary Trumpová porušila smlouvu, kterou podepsala při dědickém řízení o pozůstalosti po svém dědečkovi a otci nynějšího prezidenta Fredu Trumpovi. V ní se podle něj zavázala k mlčenlivosti. Trumpova administrativa se předtím neúspěšně snažila u soudů domoci také zastavení publikace memoárů někdejšího prezidentova poradce Johna Boltona, které jsou vůči prezidentovi rovněž značně kritické.

K citacím z chystané knihy se nyní krátce vyjádřila mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová. Podle ní jsou obvinění v ní obsažená absurdní a nepravdivá. "Zatím jsem tu knihu neviděla, ale je to kniha lží," uvedla.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zkonfiskovaly radikálům dva miliony dolarů v kryptoměnách

14.08.2020 20:02 Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se mu podařilo zmařit pokusy militantních…

Bolsonarovi vzrostla podpora, zřejmě díky pomoci chudým

14.08.2020 19:32 V Brazílii poslední dva měsíce přibývají denně stále desítky tisíc nakažených koronavirem a v…

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama