Trump zrušil červnový summit G7, nahradí jej videokonference

Kvůli šíření nového typu koronaviru zrušil americký prezident Donald Trump summit hospodářsky nejvyspělejších zemí G7, který se měl uskutečnit v červnu v rezidenci Camp David. S odvoláním na Bílý dům o tom dnes informovala agentura Reuters, podle které se lídři USA, Kanady, Japonska, Německa, Francie, Itálie, Británie a zástupce Evropské unie spojí místo toho prostřednictvím videokonference.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Trump zrušil červnový summit G7, nahradí jej videokonference
doporučujeme

Prezidentův ekonomický poradce Larry Kudlow, který měl uspořádání červnového summitu na starosti, už podle agentury Reuters o rozhodnutí informoval zástupce všech dotčených zemí.

Trump s lídry ostatních států ze skupiny G7 jednal prostřednictvím videokonference už v pondělí. Prezidenti a premiéři se radili o společném postupu proti globální pandemii nového typu koronaviru či o hospodářských důsledcích současného vývoje.

Podobnou videokonferenci jako v pondělí chce Bílý dům uspořádat i v dubnu, květnu a nakonec i v červnu, kdy se mělo uskutečnit osobní setkání na venkovské rezidenci amerických prezidentů Camp David.

Podle mluvčího Bílého domu Judda Deerea se americký prezident rozhodl zrušit setkání v USA a nahradit jej videokonferencí, aby "každá země mohla soustředit všechny své zdroje na reakci na zdravotnickou a hospodářskou výzvu, jakou COVID-19 představuje".

Trump podle agentury Reuters původně plánoval, že hlavním tématem červnového jednání bude hospodářství. Do pozadí chtěl odsunout například boj proti klimatickým změnám.

Poslední summit zemí G7 se konal v srpnu v jihofrancouzském letovisku Biarritz. Trump původně plánoval, že by se letošní vrcholná schůzka mohla uskutečnit v jeho soukromém golfovém středisku na Floridě. Po kritice, kterou si za to vysloužil, oznámil, že lídry G7 pozve do rezidence Camp David ve státě Maryland.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Vyhlášení karantény v New Yorku není teď nutné

29.03.2020 06:47 Vyhlášení karantény pro oblast New Yorku kvůli šíření koronaviru není v tuto chvíli zapotřebí. V…

Zachování míst, nebo masová nezaměstnanost? Z USA zní jasné doporučení

29.03.2020 00:01 NÁZOR - Ve čtvrtek přišla zpráva, že o podporu v nezaměstnanosti si minulý týden zažádaly více než…

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem? Politolog nabízí…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno NÁZOR - V dobách, kdy Spojené státy zasáhne krize, je obecným instinktem země semknout se kolem…

Trump zvažuje, že v New Yorku kvůli viru vyhlásí karanténu

28.03.2020 22:13 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump zvažuje, že v New Yorku vyhlásí karanténu, aby zamezil dalšímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama