Trumpova administrativa omezí imigrační program DACA

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa již nebude přijímat nové žádosti o zařazení do imigračního programu DACA. Ten chrání mladé imigranty bez dokumentů, kteří přicestovali do USA jako děti, před deportací.

Donald Trump
doporučujeme

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti podle CNN také oznámilo, že zatímco se bude opatřením zabývat, bude setrvání v programu obnovitelné pouze na rok místo dosavadních dvou let.

Opatření zavedené v roce 2012 Trumpovým předchůdcem Barackem Obamou chrání před deportací statisíce přistěhovalců, kteří jako děti nelegálně vstoupili do Spojených států. Podle současného šéfa Bílého domu je ale neústavní.

Poslední oznámení o omezení programu přichází necelý měsíc poté, co nejvyšší soud zablokoval Trumpův pokus právní ochranu mladých přistěhovalců zrušit. O ukončení programu se Trump v duchu své protiimigrační politiky pokusil opakovaně, za celé volební období se mu to však nepodařilo. Jeho poslední pokus o omezení DACA uskutečněný nedlouho před volbami zřejmě uvrhne do nejistoty tisíce imigrantů, kteří jsou do programu začleněni nebo o zařazení chtěli požádat, píše CNN.

Na úterní tiskové konferenci Trump prohlásil, že se na opatření chystá pracovat s "mnohými lidmi". "Všichni v programu DACA včetně jeho spolupracovníků budou spokojení. Přijdeme se skvělým imigračním programem založeným na zásluhovosti," sdělil prezident.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zkonfiskovaly radikálům dva miliony dolarů v kryptoměnách

14.08.2020 20:02 Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se mu podařilo zmařit pokusy militantních…

Bolsonarovi vzrostla podpora, zřejmě díky pomoci chudým

14.08.2020 19:32 V Brazílii poslední dva měsíce přibývají denně stále desítky tisíc nakažených koronavirem a v…

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama